Jak dbać o aparat CPAP do leczenia bezdechu sennego?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o aparat CPAP do leczenia bezdechu sennego?

Aparat CPAP jest ważną częścią Twojego planu leczenia, ponieważ pomaga Ci lepiej oddychać podczas snu. To może pomóc zmniejszyć lub wyeliminować wiele objawów bezdechu sennego.

Twój aparat CPAP powinien być odpowiednio czyszczony i konserwowany, aby zapewnić, że działa prawidłowo i będzie trwał tak długo, jak to możliwe. Oto kilka wskazówek, jak dbać o swoje urządzenie CPAP bezdechu sennego:

Regularnie czyść komorę wodną

Komora wodna powinna być regularnie czyszczona przy użyciu łagodnego mydła, ciepłej wody i miękkiej szmatki lub gąbki. Używaj tylko wody destylowanej lub butelkowanej w komorze wodnej, a nie wody z kranu lub innego rodzaju wody. Tego typu wody mogą zawierać minerały, które z czasem mogą osadzać się na wnętrzu komory i powodować uszkodzenia urządzenia CPAP. Podczas czyszczenia komory wodnej należy zawsze opróżnić cały nadmiar wody przed umieszczeniem jej z powrotem na swoim miejscu na górze zasilacza urządzenia CPAP (PSU). Zapobiegnie to przedostawaniu się do niej wszelkiego rodzaju wilgoci w czasie przechowywania pomiędzy kolejnymi użyciami.

Wymieniaj filtry w aparacie CPAP

Filtry mogą być zmieniane raz w miesiącu lub częściej, w zależności od rodzaju filtra. Jeśli nie jesteś pewien, jak często wymieniać filtr CPAP, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Aby wymienić filtr, wyłącz urządzenie i odłącz je od prądu. Usuń stary filtr i włóż nowy. Dobrej jakości filtry do aparatów CPAP znajdziesz chociażby na stronie https://autocpap.pl/kategoria-produktu/cpap/filtry-do-cpap/.

Regularnie czyść maskę i przewody

Maska powinna być czyszczona co najmniej raz w tygodniu za pomocą Środek czyszczący bez mydła i woda lub łagodne mydło. Odłączyć przewód od maski i wyczyścić go osobno, płucząc ciepłą wodą. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu wszystkich części urządzenia CPAP, aby zapobiec rozwojowi bakterii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich miejscach szukać części do zabytkowych pojazdów?
W jakich miejscach szukać części do zabytkowych pojazdów?
Zabytkowe pojazdy wyróżniają się niezwykłą klasą , elegancją, jak i niepowtarzalnym duchem epoki, jednocześnie wymagają więcej troski i staranności niż […]
Szlaki turystyczne w Szczawnicy
Szczawnica to małe miasteczko uzdrowiskowe, które położone jest na południu Polski, tuż przy samych Beskidach i Pieninach. Od wielu lat […]
Jak wygląda skok tandemowy?
Jak wygląda skok tandemowy?
Skok w tandemie to najpopularniejszy sposób na doświadczenie skoku spadochronowego. W skoku tandemowym, podczas swojego pierwszego skoku jesteś dołączony do […]
Ostatnie wpisy