Jak stworzyć wymarzone pomieszczenie do home office?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak stworzyć wymarzone pomieszczenie do home office?

Praca zdalna to już codzienność dla wielu z nas. Zamieniając część naszego domu w biuro musimy pamiętać o zachowaniu zasad ergonomii i funkcjonalności. Podpowiadamy jak urządzić domowy gabinet.

Wydziel przestrzeń przeznaczoną wyłącznie do pracy

Dla naszego biura powinnyśmy wybrać miejsce spokojne, położone z dala od ciągów komunikacyjnych. Biurko do pracy w domu możesz umieścić w rogu pokoju, za regałem, kotarą lub we wnęce. Przestrzeń ta ma się kojarzyć wyłącznie z pracą i powinnyśmy będąc w niej odcinać się od domowych obowiązków.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Najlepiej biurko postawić przodem lub bokiem do okna – dzięki temu światło nie będzie odbijało się w monitorze komputera, a przestrzeń przeznaczona do pracy będzie dobrze oświetlona. Plusem takiego rozwiązania jest też możliwość oderwania się od biurka raz na jakiś czas i wyjrzenia przez okno.

Praworęczne osoby powinny postawić biurko do okna lewym bokiem, leworęczni na odwrót. Dzięki temu nie będą zasłaniać dłonią dopływu światła na przykład podczas sporządzania notatek.

Meble do home office

Najważniejszym elementem wyposażenia home office powinno by wygodne biurko. Jego szerokość powinna wynosić co najmniej 130 cm, głębokość 85 cm, a sugerowana wysokość to około 75 cm. Dla osób, które zdecydowały się na zakup biurka bez szuflad i dla tych, którym po prostu brakuję miejsca dobrym rozwiązaniem są kontenerki biurowe. Pozwalają one na utrzymanie porządku w miejscu pracy i ułatwiają dostęp do urządzeń biurowych. Ostatnim niezbędnym elementem home office jest krzesło, najlepiej o regulowanej wysokości odpowiednio dopasowane do naszego biurka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto posyłać dziecko do przedszkola?
Dlaczego warto posyłać dziecko do przedszkola?
Wielu młodych rodziców zastanawia się nad tym czy lepiej posłać dziecko do przedszkola, czy może lepiej wynająć opiekunkę, która poświęci […]
Niezbędne wyposażenie jakie przyda się w każdej sypialni
W klimatycznych i starannie wykończonych wnętrzach wszyscy domownicy mogą sobie pozwolić na komfortowy wypoczynek. Wystarczy dobrać odpowiednie wyposażenie, zgodne z […]
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje materacy?
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje materacy?
Dobór odpowiedniego materaca ma ogromne znacznie dla komfortu snu. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, a każdy z nich […]
Ostatnie wpisy