Jak zbudowane jest łóżko ortopedyczne?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zbudowane jest łóżko ortopedyczne?

Łóżko dla osoby niepełnosprawnej musi cechować się kilkoma ważnymi funkcjonalnościami oraz charakterystycznymi właściwościami. To właśnie one decydują o tym, że jest znacznie lepsze dla ludzi chorych niż klasyczne łóżko czy jakakolwiek rozkładana sofa albo tapczan.

Regulacja ustawienia wysokości

Niezależnie od tego, czy osoba chora czasem samodzielnie wstaje z łóżka, czy też jest osobą leżącą, regulowana wysokość łóżka to podstawa wygodnej opieki.

W przypadku osób poruszających się, pomaga im stabilnie stanąć na nogi i zapewnia odpowiednią wysokość siedziska, ułatwiającą podnoszenie się, wstawanie do balkonika czy nawet przesiadanie na wózek inwalidzki. Dzięki temu również osoby wspomagające wstawanie będą mogły lepiej ustabilizować chorego.

Z kolei dla osób leżących łóżko z regulowaną wysokością jest konieczne, aby ich opiekunowie mogli łatwiej ich pielęgnować czy rehabilitować. Dzięki temu nie muszą się schylać, szybciej wykonują wiele czynności i mają możliwość lepszego wglądu w stan chorego.

Kilka segmentów

Kolejną ważną funkcją łóżka ortopedycznego jest budowa kilku segmentowa. Takie rozwiązanie pomaga w dowolnym ustawieniu każdego segmentu pod takim kątem, który najbardziej odpowiada pacjentowi. W ten sposób może on swobodnie jeść, rozmawiać, oglądać telewizję, czytać książki albo zajmować się innymi aktywnościami, które lubi.

Co więcej, segmentowe łóżko ortopedyczne wypożyczalnia Warszawa wspomaga również pracę rehabilitantów i pomaga w takim ustawieniu kończyn, by jak najszybciej dochodziły do zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym warto pamiętać dokonując wyboru opon ciężarowych?
O czym warto pamiętać dokonując wyboru opon ciężarowych?
Jednymi z najważniejszych elementów zewnętrznych każdego pojazdu są opony, które umożliwiają bezpośredni kontakt z podłożem, a tym samym przenoszenie sił. […]
Ubiór na cebulkę dla dziecka
Ubiór na cebulkę ma wiele zalet. Na czym jednak dokładnie polega i jak zastosować ten model, przygotowując dziecko na wyjście […]
Czujnik dwutlenku węgla – jakie ma zalety?
Czujnik dwutlenku węgla – jakie ma zalety?
Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze rośnie z roku na rok. Nie wiemy nawet dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ale jedno […]
Ostatnie wpisy