Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków do włosów?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków do włosów?

Naturalne kosmetyki do włosów są świetnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze lub chcących uniknąć szkodliwych substancji chemicznych w swoich produktach do pielęgnacji skóry. Są one również korzystne, jeśli chcesz używać produktów do pielęgnacji skóry, które są bardziej przystępne cenowo, mniej toksyczne i bardziej przyjazne dla środowiska niż standardowe produkty kosmetyczne.

Do głównych składników występujących w naturalnych kosmetykach do włosów należą:

Aloe Vera 

Jest nawilżający i kojący na skórze. Ma również właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest przydatny w leczeniu uszkodzonej lub suchej skóry. Składnik ten może być stosowany samodzielnie lub jako część mieszanki z innymi składnikami.

Olej jojoba

Olej ten jest bogaty w przeciwutleniacze oraz witaminy A i E, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki i przedwczesnym starzeniem się. Olej jojoba okazała się być korzystne dla osób ze skórą trądzikową zbyt.

Olej kokosowy 

Olej kokosowy zawiera kwas laurynowy, który pomaga ukoić podrażnioną lub uszkodzoną skórę dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym. Olej kokosowy może być również stosowany jako alternatywa dla żelu do stylizacji na mokrych włosach, ponieważ zapewnia trwałość bez dodawania tłuszczu lub zbytniego obciążania włosów!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przejście na zdrową dietę – w co warto zainwestować na start?
Przejście na zdrową dietę – w co warto zainwestować na start?
Na zdrową dietę nigdy nie jest za późno, nawet jeśli do tej pory nasze menu nie było idealne. Istnieje wiele […]
Akcesoria dla alergików, które mogą ułatwić im funkcjonowanie w dzień, jak i w nocy
Akcesoria dla alergików, które mogą ułatwić im funkcjonowanie w dzień, jak i w nocy
Komfortowy sen jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o regenerację. Aby go zapewnić, konieczne jest posiadanie naprawdę wygodnego łóżka, które będzie […]
Jakie dodatki mogą znaleźć się na weselnym stole
Planowanie wesela to nie lada wyzwanie. A raczej cały szereg wyzwań: począwszy od sali, poprzez zespół, menu, na dodatkach kończąc. […]
Ostatnie wpisy