Jakiego typu specjaliści mogą nam pomóc w poprawie zdrowia naszych oczu?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiego typu specjaliści mogą nam pomóc w poprawie zdrowia naszych oczu?

Opieka okulistyczna jest rozwijającą się branżą, a wielu specjalistów jest potrzebnych do zapewnienia opieki nad starzejącą się populacją. Wedle aktualnych badań szacuje się, że jedna na pięć osób nosi okulary lub kontakty, a jedna na cztery ma problemy zdrowotne oczu, które mogą być rozwiązane przez optometrystę.

Optometrysta

Optometryści to lekarze pierwszego kontaktu, którzy diagnozują i leczą zaburzenia widzenia oraz choroby oczu, a także zarządzają stanami medycznymi, które mają wpływ na oczy. Pomagają również w dopasowaniu soczewek kontaktowych i przepisywaniu okularów. 

Optycy

Optycy dopasowują okulary, dokonują drobnych napraw oprawek, dostosowują dopasowanie istniejących okularów i doradzają pacjentom w kwestii wyboru soczewek. Po ukończeniu szkoły średniej lub zdobyciu certyfikatu GED otrzymują szkolenie w ramach praktyk lub szkół społecznych.

Okuliści

Okuliści specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu chorób wpływających na cały układ wzrokowy – od powiek po ośrodki wzrokowe w mózgu. Okuliści są lekarzami, którzy ukończyli cztery lata studiów, a następnie cztery lata szkoły medycznej, aby zdobyć tytuł M.D. przed ukończeniem rezydentury w okulistyce (trzy lata).

Ortoptyści

Ortoptycy są specjalistami od oczu. Są również znani jako terapeuci, którzy leczą problemy i zaburzenia oczu, w tym leniwe oko, skrzyżowane oczy i mrużenie.

Ortoptycy pracują z dziećmi i dorosłymi, aby poprawić ich wzrok, równowagę i koordynację. Pomagają również osobom, które przeszły operację na swoich oczach lub które mają urazy oczu. Ortoptycy mogą również pomóc, jeśli masz problemy z czytaniem lub korzystaniem z komputera z powodu słabego widzenia lub bólów głowy spowodowanych zmęczeniem oczu.

Jeżeli zależy Ci na otrzymaniu specjalistycznej pomocy w leczeniu zaburzeń i chorób oczu to możesz się udać do szpitala okulistycznego w Warszawie, w którym znajdują się liczni wykwalifikowani lekarze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto pomyśleć nad zakupem zderzaków gumowych?
Kiedy warto pomyśleć nad zakupem zderzaków gumowych?
Zderzaki gumowe znane są również jako gumowe ograniczniki lub odboje gumowe rampowe. Stosuje się je, aby zapobiec uszkodzeniu przez pojazd […]
Jak urządzić wnętrze w loftowym stylu?
Jak urządzić wnętrze w loftowym stylu?
Styl loftowy kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią, dużą ilością światła i jasnymi kolorami. Na pierwszy rzut oka wydaje się […]
Co wybrać do jadalni: nowoczesne krzesła czy fotele?
Co wybrać do jadalni: nowoczesne krzesła czy fotele?
W każdym domu powinien znaleźć się chociażby kącik do spożywania posiłków. Można oczywiście również urządzić oddzielną jadalnię, jeżeli posiadamy dostatecznie […]
Ostatnie wpisy