Jakiego typu specjaliści mogą nam pomóc w poprawie zdrowia naszych oczu?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiego typu specjaliści mogą nam pomóc w poprawie zdrowia naszych oczu?

Opieka okulistyczna jest rozwijającą się branżą, a wielu specjalistów jest potrzebnych do zapewnienia opieki nad starzejącą się populacją. Wedle aktualnych badań szacuje się, że jedna na pięć osób nosi okulary lub kontakty, a jedna na cztery ma problemy zdrowotne oczu, które mogą być rozwiązane przez optometrystę.

Optometrysta

Optometryści to lekarze pierwszego kontaktu, którzy diagnozują i leczą zaburzenia widzenia oraz choroby oczu, a także zarządzają stanami medycznymi, które mają wpływ na oczy. Pomagają również w dopasowaniu soczewek kontaktowych i przepisywaniu okularów. 

Optycy

Optycy dopasowują okulary, dokonują drobnych napraw oprawek, dostosowują dopasowanie istniejących okularów i doradzają pacjentom w kwestii wyboru soczewek. Po ukończeniu szkoły średniej lub zdobyciu certyfikatu GED otrzymują szkolenie w ramach praktyk lub szkół społecznych.

Okuliści

Okuliści specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu chorób wpływających na cały układ wzrokowy – od powiek po ośrodki wzrokowe w mózgu. Okuliści są lekarzami, którzy ukończyli cztery lata studiów, a następnie cztery lata szkoły medycznej, aby zdobyć tytuł M.D. przed ukończeniem rezydentury w okulistyce (trzy lata).

Ortoptyści

Ortoptycy są specjalistami od oczu. Są również znani jako terapeuci, którzy leczą problemy i zaburzenia oczu, w tym leniwe oko, skrzyżowane oczy i mrużenie.

Ortoptycy pracują z dziećmi i dorosłymi, aby poprawić ich wzrok, równowagę i koordynację. Pomagają również osobom, które przeszły operację na swoich oczach lub które mają urazy oczu. Ortoptycy mogą również pomóc, jeśli masz problemy z czytaniem lub korzystaniem z komputera z powodu słabego widzenia lub bólów głowy spowodowanych zmęczeniem oczu.

Jeżeli zależy Ci na otrzymaniu specjalistycznej pomocy w leczeniu zaburzeń i chorób oczu to możesz się udać do szpitala okulistycznego w Warszawie, w którym znajdują się liczni wykwalifikowani lekarze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy zatrudnienie Ukraińców jest dobrym pomysłem?
Kiedy zatrudnienie Ukraińców jest dobrym pomysłem?
Zatrudnianie Ukraińców to świetny pomysł, jeśli szukasz pracowników, którzy są: Pracowici Na Ukrainie ludzie pracują ciężko i są dumni ze […]
Wszystko co powinieneś wiedzieć, aby zorganizować konferencję
Wszystko co powinieneś wiedzieć, aby zorganizować konferencję
Dobrze zorganizowana konferencja to podstawowe narzędzie w rękach firmy, które ma na celu z jednej strony polepszenie wiedzy merytorycznej pracowników, […]
Jaka jest odpowiedzialność za uszkodzenie wynajętego samochodu?
Kto odpowiada za uszkodzenie wynajętego samochodu? Jeśli bezpośrednią przyczyną wypadku okazał się zły stan techniczny pojazdu, stroną odpowiedzialną jest wypożyczalnia […]
Ostatnie wpisy