Jakimi sposobami można pozbyć się zmarszczek?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakimi sposobami można pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki są naturalną częścią starzenia się i każdy je dostaje. Ale jeśli szukasz sposobów na pozbycie się zmarszczek, zapobieganie jest najlepszym lekarstwem.

Zapobieganie zmarszczkom – skuteczne sposoby

Najlepszym sposobem zapobiegania zmarszczkom jest utrzymywanie skóry w stanie nawilżenia. Codziennie używaj kremu nawilżającego z filtrem SPF i unikaj długiego przebywania na słońcu. Gorące prysznice i gorące kąpiele mogą wysuszyć Twoją skórę, dlatego staraj się używać letniej wody podczas mycia, a podczas kąpieli unikaj gorącej.

Możesz również pomóc w zapobieganiu zmarszczkom, utrzymując twarz w czystości i bez brudu, oleju, makijażu i martwych komórek skóry. Powinnaś myć lub złuszczać twarz dwa razy dziennie łagodnym środkiem oczyszczającym lub środkiem do demakijażu. Amerykańska Akademia Dermatologiczna zaleca stosowanie w leczeniu trądziku środków oczyszczających zawierających kwas salicylowy, ponieważ pomaga on oczyścić pory lepiej niż inne składniki zawarte w środkach do mycia twarzy. Jeśli masz wrażliwą skórę, używaj produktu oznaczonego jako „niedrażniący” lub „dla skóry wrażliwej”.

Zabiegi, pozwalające na pozbycie się zmarszczek

a) Zabiegi z retinoidami takimi jak Retin-A lub Tazorac pomagają stymulować produkcję kolagenu i zagęszczać skórę, co pomaga zmniejszyć drobne linie i zmarszczki.

b) Zabiegi ujędrniające, takie jak wstrzykiwanie wypełniaczy z kwasu hialuronowego, mogą pomóc w wygładzeniu linii i zmarszczek.

c) Zastrzyki z botoksu paraliżują nadaktywne mięśnie powodujące zmarszczki, takie jak marszczenie brwi lub mrużenie oczu, rozluźniając je, dzięki czemu nie ciągną one za skórę i nie tworzą na niej linii. Botoks może być również stosowany w zabiegach chirurgii kosmetycznej, takich jak redukcja tłuszczu na twarzy i powiększanie policzków.

W razie wątpliwości można skorzystać ze strony https://pimik.pl/jak-pozbyc-sie-zmarszczek-wokol-ust/, aby dowiedzieć się w zakresie eliminowania zmarszczek, szczególnie tych powstających wokół ust.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oculus – w co należy się wyposażyć, aby zagrać?
Oculus – w co należy się wyposażyć, aby zagrać?
Ciekawą formą rozrywki jest przeniesienie się do wirtualnego świata. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętu do VR. […]
Jakie korzyści da montaż rolet i plis w domu?
Dekoracje okienne są równie ważne co wszystkie pozostałe elementy wystroju danego pomieszczenia. Choć najpopularniejszym rozwiązaniem wydaje się połączenie firanek z […]
Jak można wyliczyć wysokość przysługującego ubezpieczenia OC?
Jak można wyliczyć wysokość przysługującego ubezpieczenia OC?
W dzisiejszych czasach codzienne funkcjonowanie jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Powszechne są bowiem nowoczesne rozwiązania i […]
Ostatnie wpisy