Jakimi sposobami można pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki są naturalną częścią starzenia się i każdy je dostaje. Ale jeśli szukasz sposobów na pozbycie się zmarszczek, zapobieganie jest najlepszym lekarstwem.

Zapobieganie zmarszczkom – skuteczne sposoby

Najlepszym sposobem zapobiegania zmarszczkom jest utrzymywanie skóry w stanie nawilżenia. Codziennie używaj kremu nawilżającego z filtrem SPF i unikaj długiego przebywania na słońcu. Gorące prysznice i gorące kąpiele mogą wysuszyć Twoją skórę, dlatego staraj się używać letniej wody podczas mycia, a podczas kąpieli unikaj gorącej.

Możesz również pomóc w zapobieganiu zmarszczkom, utrzymując twarz w czystości i bez brudu, oleju, makijażu i martwych komórek skóry. Powinnaś myć lub złuszczać twarz dwa razy dziennie łagodnym środkiem oczyszczającym lub środkiem do demakijażu. Amerykańska Akademia Dermatologiczna zaleca stosowanie w leczeniu trądziku środków oczyszczających zawierających kwas salicylowy, ponieważ pomaga on oczyścić pory lepiej niż inne składniki zawarte w środkach do mycia twarzy. Jeśli masz wrażliwą skórę, używaj produktu oznaczonego jako „niedrażniący” lub „dla skóry wrażliwej”.

Zabiegi, pozwalające na pozbycie się zmarszczek

a) Zabiegi z retinoidami takimi jak Retin-A lub Tazorac pomagają stymulować produkcję kolagenu i zagęszczać skórę, co pomaga zmniejszyć drobne linie i zmarszczki.

b) Zabiegi ujędrniające, takie jak wstrzykiwanie wypełniaczy z kwasu hialuronowego, mogą pomóc w wygładzeniu linii i zmarszczek.

c) Zastrzyki z botoksu paraliżują nadaktywne mięśnie powodujące zmarszczki, takie jak marszczenie brwi lub mrużenie oczu, rozluźniając je, dzięki czemu nie ciągną one za skórę i nie tworzą na niej linii. Botoks może być również stosowany w zabiegach chirurgii kosmetycznej, takich jak redukcja tłuszczu na twarzy i powiększanie policzków.

W razie wątpliwości można skorzystać ze strony https://pimik.pl/jak-pozbyc-sie-zmarszczek-wokol-ust/, aby dowiedzieć się w zakresie eliminowania zmarszczek, szczególnie tych powstających wokół ust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 2 =