Komoda – prosty sposób na przechowywać rzeczy w domu

Jednymi z niezwykle przydatnych mebli w każdym domu czy mieszkaniu są komody. To zazwyczaj niewielkie konstrukcje o budowie skrzyniowej, wyposażone w wysuwane szuflady przeznaczone do przechowywania ubrań lub innych przedmiotów użytkowych. Posiadają uniwersalny charakter, co oznacza, że z powodzeniem mogą zostać wkomponowane w wystrój różnych pomieszczeń. Jeśli interesują nas tego rodzaju meble Trend to firma specjalizująca się w ich projektowaniu oraz wytwarzaniu.

Doskonała alternatywa dla szafy

Komody wspaniale sprawdzają się zwłaszcza w sypialniach, gdzie służą do wygodnego przechowywania bielizny, spodni, t-shirtów, skarpetek i pozostałych elementów garderoby. W ten sposób są uzupełnieniem klasycznej szafy, a przy ograniczonej przestrzeni mogą ją całkowicie zastąpić. Nierzadko też są wykorzystywane jako miejsce na pościel, drobne bibeloty czy pamiątki rodzinne. Ich ogromną zaletą jest to, że w znacznym stopniu ułatwiają utrzymanie porządku.

Komoda to znakomite rozwiązanie również do jadalni. W tym przypadku warto postawić na model z zamykaną, przeszkoloną szafką na naczynia (w postaci waz pater, talerzy, filiżanek i kieliszków) oraz kilkoma wysuwanymi szufladami na sztućce i serwetki. Jak by tego było mało, omawiane konstrukcje nadają się do salonu, czyli wnętrza typowo wypoczynkowego i reprezentacyjnego. Zaleca się wstawienie tutaj wersji wyjątkowo estetycznej wizualnie (np. z litego drewna), pełniącej dodatkowo funkcję szafki RTV. Dodajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby komoda znalazła się też w pokoju dziecięcym, gdzie może stanowić magazyn dla ubranek, pieluszek, akcesoriów pielęgnacyjnych czy zabawek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 5 =