Miasta, które sprzyjają rozwojowi firm

Rozwój nowych firm świadczy o sile gospodarki. W ostatnich latach w Polsce zdecydowanie możemy zauważyć, że nadszedł okres rozkwitu w branży przedsiębiorczości. Nie w każdej części kraju jest on jednak tak samo intensywny. Sprawdzamy co stoi za jego siłą i jakie czynniki sprawiają, że dane miasto bądź region jest przyjazny rozwojowi firm.

Wielkość ośrodków

Nie jest żadną tajemnicą, że najlepsze warunki dla przedsiębiorców są zazwyczaj w dużych miastach. Wynika to z dużej ilości potencjalnych kontrahentów na lokalnym rynku, z którymi można prowadzić interesy. Mamy także dużą ilość odbiorców prywatnych, co pomimo większej konkurencji sprawia, że zawsze znajdą się nabywcy na nasze towary bądź usługi. Nikogo nie zaskoczymy, jeśli powiemy że kolebką polskiej przedsiębiorczości jest zdecydowanie Warszawa. Nie znaczy to jednak, że mniejsze miasta nie mają się tutaj o co bić. Co prawda trudno byłoby im pokonać stolicę, ale w dalszym ciągu są bardzo podatnym gruntem dla powstawania nowych firm.

Infrastruktura biurowa

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje mniejszej lub większej powierzchni biurowej. Dziś nie opłaca się już kupować w tym celu ziemi lub budynku na własność i organizować tam wszystko od początku. Powszechne jest wynajmowanie powierzchni i nie da się ukryć, że im w jakimś mieście więcej tego typu usług, tym lepsze warunki dla rozwoju firm. Biura do wynajęcia w Łodzi możemy znaleźć praktycznie w każdej dzielnicy, podobnie jest w miastach takich jak Kraków, Poznań, Wrocław czy w aglomeracji Trójmiejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =