Jakie osoby mogą się zdecydować na wzięcie auta w leasing?
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie osoby mogą się zdecydować na wzięcie auta w leasing?

Leasing samochodu kojarzony jest głównie z finansowaniem auta przez przedsiębiorstwa lub osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W rzeczywistości jednak to opcja dostępna dla każdego. W praktyce z leasingu może skorzystać każdy. To usługa, która łączy kredyt i dzierżawę, a jej warunki określa podpisana umowa. W czasie jej trwania samochód nie staje się własnością leasingobiorcy, tylko jest przez niego wypożyczany. Po ustąpieniu umowy pojazd można wykupić na preferencyjnych warunkach. Oto, jakie podmioty mogą skorzystać z tego typu finansowania.

Auto w leasing? Leasing konsumencki!

Leasing konsumencki to oferta dla klientów indywidualnych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Przebiega podobnie jak w przypadku usługi dla firm. Dużym atutem tego rozwiązania jest jednak ograniczony aspekt formalny niż w przypadku zakupu samochodu za gotówkę lub na kredyt. Leasingodawca bierze na siebie większość obowiązków związanych z utrzymaniem pojazdu, w tym również jego ubezpieczenie. Klient zobowiązany jest tylko do regularnego uiszczania rat leasingowych we wcześniej ustalonej wysokości. 

Skorzystanie z leasingu konsumenckiego wiąże się ze spełnieniem kilku, podstawowych wymogów i przedstawieniu wymaganych dokumentów. W uproszczonej procedurze konieczne są, oprócz wniosku, dwa dokumenty tożsamości wraz ze zdjęciem. Standardowa procedura wymaga dodatkowo aktualnego zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wyciąg z konta bankowego. Niektóre firmy wymagają także wstawiennictwa poręczyciela w przypadku gdy konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie. Ta forma finansowania stanowi nowość, zwłaszcza na polskim rynku, gdzie jesteśmy przyzwyczajeni do zakupów za gotówkę lub na kredyt, a następnie pełnej decyzyjności w sprawie auta. 

Okazuje się jednak, że to rozwiązanie z wielu stron korzystne, ale wymagające zmiany myślenia na niektóre tematy. Leasing konsumencki, nawet jeśli występuje pod marketingowym określeniem abonamentu czy systemu wynajmu samochodów, stwarza możliwość regularnej wymiany samochodów i sprawdzania ich funkcjonalności. Pozbawia jednak poczucia bycia pełnoprawnym właścicielem. Decyzja o tej metodzie finansowania powinna być podjęta w pełni świadomie, dlatego wcześniej warto zapoznać się z pełnymi kosztami przedsięwzięcia. Można się o nich przekonać, sięgając kalkulator, dostępny dla użytkowników choćby na stronie https://kalkulator.vwbank.pl/leasing-konsumencki/audi-perfect-lease.

Leasing dla nowych firm

Kolejną grupą, która może korzystać z leasingu, są firmy, nawet w pierwszym dniu prowadzenia działalności. W większości przypadków należy jednak ponieść wyższe koszty czynszu inicjalnego. Aby w uproszczonej formie podpisać umowę, niezbędny jest komplet dokumentów rejestrowych: REGON, NIP i KRS, wniosek leasingowy, a także dowód osobisty. Dzięki temu można cieszyć się samochodem osobowym, a także ciężarowym czy dostawczym niezbędnym do prowadzenia działalności. Z takich rozwiązań korzysta coraz więcej właścicieli, którzy inwestują w rozwój floty albo nie mogą pozwolić sobie na kredyt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sympatyczny drobiazg dla par będących miłośnikami czworonogów
Sympatyczny drobiazg dla par będących miłośnikami czworonogów
Niemal każda para lubi otrzymywać podarunki, które świadczą o ich wzajemnej miłości. Często nie musi być to nic wielkiego. Czasem […]
Do czego służą katalizatory dedykowane?
Do czego służą katalizatory dedykowane?
Katalizator samochodowy jest niezmiernie ważnym elementem układu wydechowego. Zapewnia on dopalanie trujących związków, które produkuje silnik w trakcie spalania paliwa. […]
Co jeść żeby było smacznie i zdrowo?
Co jeść żeby było smacznie i zdrowo?
Wiele osób kojarzy zdrowe jedzenie z produktami, które niezbyt dobrze smakują. Na samo wspomnienie o diecie mogą pojawiać się u […]
Ostatnie wpisy