Moje pierwsze polowanie – jaki sprzęt powinienem mieć ze sobą?

Jeśli ktoś wybiera się na pierwsze polowanie, wcale nie musi przesadzać z tym, co powinien ze sobą zabrać. Oczywiście dzisiaj do dyspozycji myśliwego oddaje się multum sprzętów, o których kiedyś można było tylko pomarzyć, ale początkujący nie powinien zaprzątać sobie nimi głowy. Lepiej zrobi, jeśli skupi się na podstawach, które zapewnią mu wygodne i skuteczne poruszanie się w terenie oraz zwiększą szansę upolowania swojej pierwszej zdobyczy. Do jednej z takich podstaw należy np. dobrze dobrany strój, który pozwoli wtopić się w otoczenie.

Co przyda się w akcji?

Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy są militaria. Początkujący myśliwy powinien poświęcić wystarczająco dużo czasu na wybranie swojej pierwszej broni, ponieważ to na niej będzie polegał w terenie. Powinna być dla niego wygodna i nie sprawiać problemów podczas przeładowywania. Jeśli już przy broni jesteśmy, warto dobrać do niej odpowiednią lunetę, która zwiększy możliwości myśliwego. Nie musi to być od razu zakup z najwyższej półki – tańsze odpowiedniki sprawdzą się równie dobrze.

Pozostając w temacie optyki, początkujący myśliwy powinien zadbać o to, aby nie zaskoczył go mrok. Jeśli polowanie będzie odbywało się do godzin wieczornych lub całkowicie w nocy, warto zaopatrzyć się w takie urządzenie, jak noktowizor, albo przynajmniej w dobrej jakości latarki. Ułatwi to poruszanie się w ciemności i pozwoli uniknąć niepotrzebnych wypadków. Nie wspominając już o możliwości szybszego namierzenia zwierzyny, a przez to większego prawdopodobieństwa zdobycia trofeum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 4 =