Nauka angielskiego poprzez zabawę – jak to zrobić?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka angielskiego poprzez zabawę – jak to zrobić?

Nauka angielskiego może być niezwykle przyjemna. Szczególnie w przypadku dzieci można stosować najróżniejsze metody i sposoby zachęcania do nauki. Wesołe, zabawne a jednocześnie mające funkcję edukacyjną zabawy sprawiają, że zdobywanie wiedzy okazuje się mimowolną czynnością, która nie wymaga długich godzin spędzonych nad książką.

Nauka przez zabawę – pomysły

Ilu nauczycieli języka obcego, tyle pomysłów na zabawy z językiem. Aby nauczyć lub utrwalić nazwy kolorów przygotować należy prosty obrazek, który dzieci pokolorują zgodnie ze wskazówkami nauczyciela. Nazw części ciała można uczyć się powtarzając je i pokazując na własnym przykładzie. Istnieje również wiele wesołych i wpadających w ucho piosenek, które idealnie powtórzą ten zakres słownictwa.

Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie w sali sytuacji z życia codziennego, Typowym i często wykorzystywanym przykładem jest zabawa w sklep. Kiedy jedno z dzieci staje się panią ekspedientką, reszta musi zrobić zakupy, po angielsku oczywiście.

Zalety materiałów anglojęzycznych

Warto podkreślić, że nic nie zastąpi materiałów w oryginalnej wersji językowej. Skoro mali Anglicy uczą się czytając bajki, dlaczego dzieci polskie nie mogą zrobić tego samego. Na przykład książki pop-up, dzięki swojej strukturze, zachęcają do powtarzania nowych słówek, a trójwymiarowe i ruchome elementy sprawiają, że zabawa staje się doskonała. Duży wybór produktów tego typu można zobaczyć na https://bookids.pl/.

Również filmy i bajki anglojęzyczne sprzyjają nauce. Dzieci lubią powtarzać słowa i rymowanki razem z zabawnymi bohaterami kreskówek, jednocześnie nie zdają sobie sprawy, że uczą się języka.

Język angielski jest ważny. Uczyć się warto, szczególnie gdy jest się dzieckiem. To czas, kiedy potencjał przyswajania wiadomości jest u człowieka największy, dobrze więc ten czas wykorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy wybór lotniska ma wpływ na cenę biletu?
Czy wybór lotniska ma wpływ na cenę biletu?
Podróże samolotem znacznie potaniały, dlatego stały się dostępne dla większej liczby osób. Polacy przemieszczają po całej Europie, wybierając głównie tanie […]
W jakich miejscach sprawdzi się droga z kostki brukowej?
W jakich miejscach sprawdzi się droga z kostki brukowej?
Kostka brukowa należy do produktów, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż materiał, z jakiego powstaje, […]
Wybieramy spodnie na motor
Wybieramy spodnie na motor
Jazda na motocyklu to świetne hobby, będące dla niektórych prawdziwą pasją. Jednak jest to stosunkowo kosztowne zajęcie. Aby być pewnym […]
Ostatnie wpisy