Podkład idealny, czyli jaki?

Na rynku kosmetycznym dostępna jest cała masa podkładów. Nie ma możliwości, że któraś kobieta nie znalazła odpowiedniego dla siebie produktu. Mimo wszystko dobór właściwego fluidu wielu paniom nadal spędza sen z powiek. Istnieje na szczęście kilka prostych wskazówek, którymi warto się kierować podczas dokonywania zakupu tego kosmetyku. Dzięki nim każda twarz już zawsze będzie wyglądała idealnie.

Wybieramy idealny podkład – krok po kroku

Największy problem z podkładami polega na tym, że nie są dobierane do typu i potrzeb skóry. W głównej mierze kobiety skupiają się na doborze odpowiedniego koloru, ewentualnie uwagę zwracają również na cenę. Można to uznać, że jeden z grzechów głównych podczas kosmetycznych zakupów. Na początku przede wszystkim należy określić typ swojej cery. Przy skórze skłonnej do alergii sprawdzą się podkłady hypoalergiczne, skóra tłusta wymaga z kolei zmatowienia, a ta z problemami takimi, jak np trądzik będzie potrzebowała mocniejszego krycia. Warto wiedzieć, że podkłady w zależności od swojego typu, charakteryzują się różnicami w składzie, konsystencji oraz właściwości. Źle dobrany podkład może podkreślać suche skórki na twarzy, tworzyć nieestetyczne plamy, spływać, ścierać się lub rolować w zagłębieniach na twarzy.

W momencie wyboru odpowiedniego rodzaju fluidu oraz jego konsystencji, czas przejść do najtrudniejszego punktu – czyli doboru koloru. Wiele kobiet uważa, że odcień powinno się sprawdzać na nadgarstku, ponieważ skóra na nim jest w bardzo zbliżonym kolorze do tego na twarzy. Niestety, to kolejny błędny tok myślenia. Podkład nakłada się na twarz i to właśnie na niej powinno się go wypróbowywać. Pozwoli to na ocenę tego, w jaki sposób kosmetyk będzie się rozprowadzał, i czy dobrze stopi się ze skórą. Najlepiej wybrać się do drogerii rano i wypróbować upatrzony wcześniej produkt, nosząc go na twarzy przez kilka godzin. Jeżeli po upływie tego czasu twarz wygląda tak samo, jak zaraz po nałożeniu, spokojnie można go kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 5 =