Dlaczego konsumpcja czekolady, sprzyja zdrowiu psychicznemu?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego konsumpcja czekolady, sprzyja zdrowiu psychicznemu?

Kiedy jemy czekoladę, organizm uwalnia endorfiny, czyli substancje chemiczne, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani. Mogą one również pomóc złagodzić ból i stres.

Skład bliski ludzkiemu organizmowi

Czekolada zawiera fenyloetyloaminę (PEA), inną substancję występującą naturalnie w naszym organizmie, która działa stymulująco na układ nerwowy. Połączenie tych substancji chemicznych w czekoladzie wywołuje uczucie euforii i relaksu, co może wyjaśniać, dlaczego tak wiele osób ją lubi! Ponadto spożywanie ciemnej czekolady może również obniżyć ciśnienie krwi i obniżyć poziom LDL (złego) cholesterolu.

Czekolada zawiera również kofeinę i inne substancje stymulujące, które powodują uwalnianie endorfin w mózgu. Endorfiny są naturalnymi środkami przeciwbólowymi i poprawiają nasze samopoczucie. Właśnie dlatego niewinna tabliczka lub większy chocobox – https://www.chocobox.pl/są zbawienne, gdy doświadczamy „doła”! Głowa do góry i czekoladka do buzi.

Czekolada stresowi mówi nie!

Czekolada może pomóc zmniejszyć poziom stresu i poprawić ogólny stan zdrowia, zwłaszcza jeśli spożywasz ciemną czekoladę, która zawiera więcej przeciwutleniaczy niż zwykła mleczna.

Przeciwutleniacze pomagają chronić nas przed wolnymi rodnikami, które mogą uszkodzić nasze komórki i prowadzić do chorób takich jak choroba Alzheimera, lub występowanie nowotworów. Wspomniana wcześniej fenyloetyloamina, stymuluje ośrodki przyjemności w mózgu; to ta sama substancja chemiczna, która jest uwalniana, gdy zakochujemy się lub uprawiamy seks!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy żeglowanie jest dla każdego?
Czy żeglowanie jest dla każdego?
Wiele osób z zazdrością patrzy, jak po wodach jeziora mkną żaglówki, pchane siła wiatru. Niektórzy mogą myśleć, że się do […]
Pierwsze kroki we własnym biznesie (5 rad)
Pierwsze kroki we własnym biznesie (5 rad)
W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że myśli się o własnym biznesie. Często człowiek myśli o tym przez całe […]
Ciekawe właściwości wybranych filamentów do drukarek 3D
Ciekawe właściwości wybranych filamentów do drukarek 3D
Drukarki 3D są obecnie często stosowanym urządzeniami. Pozwalają na precyzyjne i bardzo powtarzalne odtwarzanie zadanych wzorów. Współpracują z programami modelującymi […]
Ostatnie wpisy