Rodzaje fototapet do różnych pomieszczeń
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje fototapet do różnych pomieszczeń

Wybór fototapety rozpoczyna się od konkretnego wzoru. Kolorystyka musi współgrać z ogółem pomieszczenia. Odpowiednio dobrana ozdoba, podkreśli konkretne miejsce w przestrzeni użytkowej. Oprócz naturalnego wyglądu, warto jednak zastanowić się nad materiałem fototapety. W zależności od pomieszczenia, będzie on nieco inny.

Foliowa

Ten rodzaj to w pewnym sensie tapeta samoprzylepna. Wykonana na tkaninie poliestrowej, jest najtańsza oraz najbardziej popularna spośród opcji dostępnych na rynku. Najlepiej sprawdzi się w pokojach dziecięcych (w tym młodzieżowych). Łatwo się ją aplikuje, czasami zakrywa również mankamenty mebli (dzięki zdolnościom samoprzylepnym). Trwałość należy w tym wypadku do ograniczonych.
Winylowa
Najczęściej oparta na bazie fizeliny (winyl to tylko dodatek). Jest z pewnością najbardziej trwała, ale odznacza się również najwyższą ceną zakupu. Warto zwrócić uwagę na bardziej skomplikowany montaż. Z racji cech wytrzymałościowych, nadaje się idealnie do eksploatowanych pomieszczeń (kuchnia, łazienka, przedpokój). Fototapety winylowe, nie pozwalają na ,,oddychanie” ściany, na której są położone.

Laminowana

Podłoże lateksowe wpływa na ogólną wytrzymałość owej ozdoby. Zniesie ona zadrapania, szorowania oraz czyszczenie chemicznymi środkami. Możemy stosować ją wszędzie – nawet w łazience albo kuchni. To także dobry pomysł na dekorację ściany w salonie lub też sypialni.

Dopasowanie wzoru

Oprócz przydatności konkretnego materiału, warto również intensywnie zastanowić się nad wzorem właściwym. Sypialnia to pomieszczenie regeneracyjne. Z tego względu, lepiej unikać tu agresywnych, bardzo barwnych kompozycji. Modne stały się na przykład wystroje powiązane z naturą. Pozwalają na dodatkowe ukojenie po ciężkim dniu.

Artykuł napisany we współpracy, ze sklepem Agaton Studio, gdzie znajdziesz szeroki wybór fototapet oraz nowoczesnych obrazów na płótnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się coach i jak można kształtować się w tym kierunku?
Czym zajmuje się coach i jak można kształtować się w tym kierunku?
Jeszcze kilka lat temu coaching, a konkretnie zawód coacha był bardzo popularny. Niestety na fali tego trendu zatracono prawdziwy sens […]
Eko akcesoria kuchenne, czyli najlepszy pomysł na prezent
Eko akcesoria kuchenne, czyli najlepszy pomysł na prezent
W Polsce przybywa fanów ekologicznych urządzeń i akcesoriów. Nie ominęło to również kuchni, gdzie stosuje się coraz częściej materiały biodegradowalne […]
Na co zwrócić szczególnie uwagę przy zakupie ręczników kąpielowych?
Choć wybór ręcznika wydaje się pozornie prosty, w rzeczywistości warto wziąć pod uwagę kilka jego cech, które przekładają się na […]
Ostatnie wpisy