Rodzaje zasłon okiennych – czy znasz je wszystkie?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje zasłon okiennych – czy znasz je wszystkie?

Jeśli chodzi o osłony okienne, istnieje szeroki zakres dostępnych opcji. Od tradycyjnych rolet i żaluzji pionowych do bardziej współczesnych plisowanych odcieni, istnieje wiele sposobów na udekorowanie okien i uczynienie ich bardziej funkcjonalnymi. Jeśli rozważasz zasłony okienne dla swojego domu, wybierz odpowiedni rodzaj.

Rodzaje żaluzji.

Rolety Screen występują w wielu rodzajach i stylach. Są one dostępne w materiałach takich jak drewno, metal, plastik, tkanina i winyl. Mogą być również wykonane na zamówienie, aby pasowały do każdego okna. Najczęściej spotykane style to:

  • Klosze rzymskie: Mają one plisowaną górę, która składa się nad szyną, gdy nie jest używana. Zapewniają one prywatność i blokują światło słoneczne, ale nie blokują dźwięku ani nie zapobiegają przeciągom przedostającym się przez otwór okienny.
  • Rolety: Wykonane z listewek tkaniny z mechanizmem sprężynowym, który umożliwia ich ręczne zwijanie lub rozwijanie. Zazwyczaj oferują więcej prywatności niż inne rodzaje rolet, ponieważ zasłaniają obie strony ramy okiennej, ale niektóre modele przepuszczają światło na krawędziach, jeśli nie są całkowicie zaciągnięte. Niektóre rolety są wykonane z dwóch warstw materiału, dzięki czemu można je ściągnąć do połowy, aby zakryć tylko jedną stronę ramy; jest to tak zwany plaster miodu, ponieważ wygląda jak rzędy sześciokątów po całkowitym zwinięciu lub opuszczeniu.
  • Żaluzje weneckie: Składają się z seria poziomych lameli, które można ustawić w różnych pozycjach. Są one często stosowane w połączeniu z innymi rodzajami żaluzji, ponieważ przepuszczają najwięcej światła.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Karmy dla zwierząt – czym się kierować w wyborze?
Karmy dla zwierząt – czym się kierować w wyborze?
W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób posiada w domu różne zwierzęta. Chodzi tutaj nie tylko o typowe gatunki hodowane na […]
Jak rozliczyć podatek dochodowy?
Każdego roku miliony osób muszą rozliczyć się z podatku dochodowego. Najwięcej z nich robi to na zasadach ogólnych, czyli z […]
Jak nauczyć się szyć na maszynie?
Umiejętność szycia na maszynie dawniej była standardem wśród kobiet. Obecnie coraz mniej jest krawcowych, a usługa ta staje się deficytowa. […]
Ostatnie wpisy