Rodzaje zasłon okiennych – czy znasz je wszystkie?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje zasłon okiennych – czy znasz je wszystkie?

Jeśli chodzi o osłony okienne, istnieje szeroki zakres dostępnych opcji. Od tradycyjnych rolet i żaluzji pionowych do bardziej współczesnych plisowanych odcieni, istnieje wiele sposobów na udekorowanie okien i uczynienie ich bardziej funkcjonalnymi. Jeśli rozważasz zasłony okienne dla swojego domu, wybierz odpowiedni rodzaj.

Rodzaje żaluzji.

Rolety Screen występują w wielu rodzajach i stylach. Są one dostępne w materiałach takich jak drewno, metal, plastik, tkanina i winyl. Mogą być również wykonane na zamówienie, aby pasowały do każdego okna. Najczęściej spotykane style to:

  • Klosze rzymskie: Mają one plisowaną górę, która składa się nad szyną, gdy nie jest używana. Zapewniają one prywatność i blokują światło słoneczne, ale nie blokują dźwięku ani nie zapobiegają przeciągom przedostającym się przez otwór okienny.
  • Rolety: Wykonane z listewek tkaniny z mechanizmem sprężynowym, który umożliwia ich ręczne zwijanie lub rozwijanie. Zazwyczaj oferują więcej prywatności niż inne rodzaje rolet, ponieważ zasłaniają obie strony ramy okiennej, ale niektóre modele przepuszczają światło na krawędziach, jeśli nie są całkowicie zaciągnięte. Niektóre rolety są wykonane z dwóch warstw materiału, dzięki czemu można je ściągnąć do połowy, aby zakryć tylko jedną stronę ramy; jest to tak zwany plaster miodu, ponieważ wygląda jak rzędy sześciokątów po całkowitym zwinięciu lub opuszczeniu.
  • Żaluzje weneckie: Składają się z seria poziomych lameli, które można ustawić w różnych pozycjach. Są one często stosowane w połączeniu z innymi rodzajami żaluzji, ponieważ przepuszczają najwięcej światła.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zegarki casio – symbol lat 90 wracający do łask
Zegarki casio – symbol lat 90 wracający do łask
Moda ma to do siebie, że stale zatacza koło. Trendy lat minionych dokonują reaktywacji i to, co jeszcze kilka lat […]
Właściwości preparatów stosowanych do odtłuszczania powierzchni
W przypadku urządzeń działających w konkretnym rodzaju instalacji bardzo ważne jest utrzymanie ich należytej czystości. Zabrudzenia i nieczystości, które po […]
Popularne meble biurowe w nowoczesnym wydaniu
Popularne meble biurowe w nowoczesnym wydaniu
Nowoczesne biura muszą być przyzwoicie wyposażone. Powinny mieć biurka elektrycznie regulowane, z wysokością dopasowaną do klienta. Mogą to być biurka […]
Ostatnie wpisy