Stymulator wzrostu roślin – dlaczego warto po niego sięgnąć?
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stymulator wzrostu roślin – dlaczego warto po niego sięgnąć?

Marzeniem każdego rolnika są wystarczająco obfite plony zbóż, warzyw czy owoców. Niestety rośliny w trakcie wegetacji bardzo często narażone są na szkodliwe oddziaływanie rozmaitych czynników wpływających negatywnie na ich kondycję. Rozwiązaniem tego problemu jest sięgnięcie po specjalistyczne preparaty zwane biostymulatorami, które skutecznie wspomagają procesy o charakterze biochemicznym i fizjologicznym. Znajdziemy je m.in. w ofercie tej konkretnej firmy z Bukowna: https://arkop.pl/biostymulatory/.

Zwiększenie odporności na warunki stresowe

Biostymulatory to środki zawierające w składzie substancje naturalne bądź syntetyczne o właściwościach stymulujących procesy życiowe roślin uprawnych. Ich podstawowe zadanie polega oczywiście na zagwarantowaniu ciągłości wegetacji poprzez zniwelowanie stresu – np. wodnego, wynikającego bezpośrednio z niewielkiej ilości opadów albo braku pokrywy śnieżnej w okresie zimowym. W tym przypadku użycie omawianego preparatu znacznie poprawia zdolność rośliny do rozsądnego gospodarowania cieczą znajdującą się w glebie.

Oprócz tego biostymulatory efektywnie pobudzają rozrost systemu korzeniowego, przyspieszają podziały komórkowe, wzmacniają pędy i kwiaty, wpływają pozytywnie na wygląd owoców (pod względem kolorystycznym i rozmiarowym) oraz zapobiegają niedoborom najważniejszych składników mineralnych. Jakby tego było mało, usprawniają transportowanie wartościowych składników z gleby do rośliny, co skutkuje ich lepszą kondycją. Dla wielu rolników duże znaczenie ma również fakt, że biostymulatory nawet w minimalnym stopniu nie szkodzą środowisku naturalnemu (w przeciwieństwie do środków typowo chemicznych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie meble przydadzą się w kuchni?
Jakie meble przydadzą się w kuchni?
Meble kuchenne będą służyć lata. Warto więc pomyśleć nad tym, co nam się przyda, a co w naszej kuchni będzie […]
Pellet – czym się charakteryzuje?
W dzisiejszych czasach mamy do czynienia ze znacznym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Z tego względu coraz więcej osób posiadających dom jednorodzinny […]
Jak poprawić swoją strategię SEO w 2022 roku? Wyjaśnia agencja SXO!
Jak poprawić swoją strategię SEO w 2022 roku? Wyjaśnia agencja SXO!
Agencja SXO to agencja marketingu cyfrowego, która pomaga rozwijać się firmom. Dzięki swojemu doświadczeniu w marketingu cyfrowym mają cenne informacje […]
Ostatnie wpisy