Z Polski do krajów zachodnich

Na emigracji w krajach Europy Zachodniej wciąż pozostają setki tysięcy Polaków. Wielu z nich do kraju wraca regularnie, na święta i wakacje, a czasami i w ciągu roku. Łączy ich chęć zarabiania godziwych pieniędzy oraz tęsknota za ojczyzną. Dzieli natomiast preferowany sposób podróżowania. Kto może, jedzie własnym samochodem. W ten sposób można zapakować więcej rzeczy. A zabierając ze sobą pasażerów, podróż może nawet kierowcy wyjść za darmo. Chętnie wybierane są także busy do Holandii, ale też Belgii czy Niemiec.

Zdecydowanie najpopularniejszą formą podróżowania z Polski do krajów zachodnich są busy. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu nawet nie mając własnego samochodu można dostać się z konkretnego punktu A do punktu B, którymi są najczęściej dom w Polsce i mieszkanie wynajmowane zagranicą. Busy do Niemiec (np. busy Wrocław Niemcy) są szczególnie chętnie wybierane z uwagi na niewielką odległość do pokonania i dobre połączenie drogowe. To także sposób na podróż tanią i przyjemną, ponieważ standard w takich samochodach przez ostatnie lata bardzo się podniósł.

Wśród osób podróżujących regularnie między Polską i krajami zachodnimi tylko niewielka grupa wybiera samolot. To bowiem drogi i wbrew pozorom dosyć czasochłonny środek transportu. Szczególnie gdy pod uwagę weźmie się czas potrzebny na dostanie się na lotnisko, wyjazd z niego, a także odprawy czy zdawanie bagażu. Poza tym do samolotu nie zabierze się tyle rzeczy, ile pomieści w samochodzie czy jadąc chociażby busem do Niemiec, Holandii (sprawdź: busy Kielce Holandia) bądź innego kraju. Póki co nie należy zatem spodziewać się wzrostu zainteresowania lataniem wśród emigrantów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =