Cienie do powiek a kolor oczu – jak dopasować odpowiednie barwy?

Sięgając po cienie do powiek, w pierwszej chwili kierujemy się naszymi osobistymi preferencjami. Wybieramy kolory, które najbardziej nam się podobają. Tymczasem nie zawsze są to kolory, w których jest nam do twarzy, a przecież makijaż ma być podkreśleniem naszej urody i wydobyciem tego, co najpiękniejsze. Warto więc pamiętać, że kolor cieni do powiek powinien być oparty na odcieniu karnacji, kolorze włosów oraz kolorze tęczówki. Porównanie cieni do koloru oczu dla wielu osób jest trudne, ponieważ można pójść zarówno drogą podobieństwa, jak i przeciwieństwa, a polecane kolory często są zaskakujące. By znaleźć swój odcień, najlepiej jest zaopatrzyć się w paletę z szeroką gamą kolorystyczną. Doskonale w tym celu sprawdzają się kosmetyki Makeup Revolution.

Cienie podobne do koloru oczy

Kierując się zasadą podobieństwa, powinniśmy sięgać po kolory takie same jak barwa naszych oczu lub bardzo do nich podobne. Trzeba jedynie pamiętać, by nie był to dokładnie ten sam kolor. By dobrać odpowiedni odcień, możemy posłużyć się kołem kolorów. Barwy harmonijne znajdują się po obu stronach koloru naszej tęczówki. Taki makijaż w większości przypadków jest stonowany i delikatny.

Kolory kontrastujące

Dobór cieni kontrastujących z barwą naszych tęczówek pozwoli na podkreślenie koloru naszych oczu. Jeśli spojrzymy na koło kolorów, będą się one znajdowały się naprzeciwko odcienia naszej tęczówki. Makijaż wykonany za pomocą takich cieni sprawdzi się na wyjątkowe okazje. Wbrew obawom nie zdominuje nas intensywnymi kolorami, a wręcz przeciwnie – podbije nasze naturalne kolory i doda nam wyrazistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =