Co spakować na wyjazd wędkarski?

W Polsce nie brakuje zapalonych wędkarzy, którzy w niemal każdej wolnej chwili udają się nad jezioro lub rzekę. Łowienie ryb jest bowiem wbrew pozorom niezwykle emocjonującym zajęciem, a przede wszystkim pozwala na obcowanie z naturą. Przed wyjazdem na ryby (zwłaszcza kilkudniowym) trzeba jednak zawsze zadbać o spakowanie do plecaka odpowiednich ubrań oraz sprzętu, bo dzięki temu wzrasta szansa, że okaże się on w pełni satysfakcjonujący. W tym celu warto z pewnością odwiedzić sklep wędkarski.

Porządna wędka jest niezbędna

Wybierając się na ryby, należy w pierwszej kolejności spakować wędkę. Oczywiście musi być ona idealnie dostosowana do techniki połowu i rodzaju akwenu. Wyróżniamy modele karpiowe, spławikowe, spinningowe, podlodowe, gruntowe, a także morskie. Nie obejdzie się również bez: sprawnego kołowrotka, zestawu haczyków i żyłek, ołowianych kulek służących do gruntowania spławików, szeregu przynęt, zanęty do wabienia ryb, podbieraka oraz siatki do przechowywania złowionych okazów (ewentualnie wiadra).

Poza tym przyda nam się bez wątpienia odpowiednia odzież wędkarska. Chodzi przede wszystkim o kalosze optymalnie zabezpieczające stopy przed wodą (alternatywę stanowią długie wodery), szybkoschnące spodnie, kurtkę przeciwdeszczową (w razie pogorszenia pogody), koszulkę z krótki rękawem, ciepły sweter, specjalną kamizelkę z wieloma kieszeniami i schowkami i kapelusz chroniący głowę przed słońcem. Warto też zabrać dodatkowe akcesoria, które w znacznym stopniu ułatwią połów – w postaci m.in. latarki, saperki, rozkładanego krzesełka, apteczki z lekami, preparatu przeciwko komarom, scyzoryka i power banku do ładowania smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 12 =