Czy wybór lotniska ma wpływ na cenę biletu?

Podróże samolotem znacznie potaniały, dlatego stały się dostępne dla większej liczby osób. Polacy przemieszczają po całej Europie, wybierając głównie tanie loty do Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Skandynawii. Czy wybór lotniska ma wpływ na ceny biletów?

Z których lotnisk podróżuje się taniej?

W Polsce działa 15 portów lotniczych, przyjmujących samoloty pasażerskie. Największy z nich to Okęcie w Warszawie, które przez długi czas obsługiwało większość lotów. Po wejściu na polski rynek tanich linii lotniczych wielu podróżujących na krótkich trasach wybiera inne porty. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych na jednym bilecie. Szczególnie oblegane są porty w Katowicach i Krakowie, skąd można polecieć do najpopularniejszych krajów w Europie Zachodniej. To w tych miastach działają tanie linie lotnicze. Transfery na lotnisko w Katowicach i na Balice są niedrogie i szybkie, co dodatkowo zachęca pasażerów.

Cena biletu a wcześniejsza rezerwacja

Ceny biletów samolotowych są niższe nie tylko, gdy wybiera się lotniska, na których lądują maszyny tanich linii, ale również gdy pasażer dokonuje wcześniejszej rezerwacji. Tanie bilety wyprzedają się szybko, dlatego powinno się ich szukać nawet na kilka miesięcy przed planowaną podróżą. Warto od razu pomyśleć o transferze Kraków-Pyrzowice i sprawdzić, jak długo trwa przejazd pomiędzy obiema lokalizacjami oraz jaki jest jego koszt. Dzięki temu możliwe będzie zabookowanie miejsc w samolocie w wybrany dzień bez przepłacania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − jeden =