Do jakich lekarzy łatwiej jest się dostać w dużym mieście?

Dostęp do lekarzy w Polsce nie jest najlepszy. Często mamy do czynienia z długimi kolejkami, nie zawsze dany specjalista jest dostępny w naszej miejscowości. Bywa, że dla krótszego czasu oczekiwania musimy jechać na wizytę lub zabieg bardzo daleko. Problem jest nieco mniejszy w wielkich miastach, jednak nie znaczy to, że jest idealnie.

Poradnie zdrowia psychicznego

Przede wszystkim w dużych miastach mamy łatwiejszy dostęp do wszelkiego rodzaju lekarzy zajmujących się naszym zdrowiem psychicznym. Mowa o psychologach, psychoterapeutach, psychoanalitykach czy psychiatrach. Nie znaczy to oczywiście, że w mniejszych miejscowościach nie ma równie dobrych specjalistów z tej dziedziny, jednak czas oczekiwania na wizyty jest znacznie dłuższy. Na przykład publiczny psychiatra w Krakowie przyjmuje pacjentów z terminem oczekiwania zazwyczaj nie dłuższym niż miesiąc. W małych miastach zdarza się, że trzeba czekać nawet kwartał, albo i pół roku.

Poradnie kardiochirurgiczne

Leczenie problemów sercowych możliwe jest na całym obszarze kraju. Jest to kwestia tak bardzo istotna dla zdrowia i życia, że rząd stara się nieustannie dostarczać środków, by dobry kardiolog i chirurg był dostępny nawet w małych miastach gminnych. Niemniej tutaj terminy również potrafią być długie i tyczy się to także sytuacji w dużych ośrodkach miejskich. Na szczęście kardiolog prywatnie w Krakowie przyjmie nas nawet tego samego dnia, jeśli dolega nam coś poważnego. Nie zawsze jednak można to powiedzieć o publicznej służbie zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − trzy =