Etui, szkło hartowane, obudowy, czyli ‘must have’ dla smartfona
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Etui, szkło hartowane, obudowy, czyli ‘must have’ dla smartfona

Zakup nowego smartfona to całkiem poważny wydatek. Dlatego też nie ma się co dziwić, że gdy wydamy już te kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych, chcemy, by sprzęt służył nam przez jak najdłuższy czas. Aby móc to osiągnąć, nie możemy tak po prostu rozpocząć korzystania z nowego telefonu. Najpierw trzeba zapewnić mu bezpieczeństwo, ochronę przed upadkami, zadrapaniami i zarysowaniami. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy jak najlepiej można to zrobić.

Ochrona przed upadkami

Najgorsze, co może przydarzyć się naszemu nowemu nabytkowi, to upadek. Nowoczesne smartfony zbudowane są w dużej mierze ze szkła. Praktycznie każdy model ma szklaną osłonę wyświetlacza, a coraz więcej urządzeń ma również szkło od tylnej strony. Nie trzeba chyba dodawać co się stanie, gdy taki smartfon upadnie na beton albo na panele podłogowe.

Dlatego też wielu producentów sprzedaje telefony razem z jakąś formą ochrony, na przykład etui na telefon ZTE możemy nabyć od razu przy zakupie urządzenia. Dzięki użyciu takiego pokrowca telefon będzie znacznie lepiej chroniony i upadek z wysokości kieszeni od spodni (podczas chowania smartfona do kieszeni najczęściej zdarzają się upadki) nie powinien spowodować żadnych uszczerbków.

Zadrapania i zarysowania

Noszenie urządzenia w kieszeni, gdzie często mamy różne inne przedmioty, takie jak klucze czy monety, może bardzo skutecznie zniszczyć obudowę urządzenia jak i podrapać ekran. Tutaj najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup szkła hartowanego, które możemy znaleźć między innymi wśród dodatków dla Vodafone.

Szkło hartowane jest bardzo twarde i nie tylko dodatkowo usztywnia i zabezpiecza ekran w razie upadku, ale przede wszystkim zmniejsza ryzyko zarysowań. Nawet gdy takie się zdarzać, to porysowane zostanie tylko szkło, które łatwo jest wymienić na nowe. Różne akcesoria do tych telefonów można sprawdzić na https://funnycase.pl/produkty/28-vodafone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biżuteria z kamieni – czy to dobry pomysł na prezent?
Biżuteria z kamieni – czy to dobry pomysł na prezent?
Bransoletkę z kamieniami naturalnymi możesz podarować komuś wyjątkowemu na znak swojej miłości lub jako symbol przyjaźni. Bransoletka to prezent, ale […]
Czy powinniśmy ubierać psy?
Czy powinniśmy ubierać psy?
Ubieranie naszych zwierzęcych pupili może wydawać się nam niepotrzebną ekstrawagancją oraz męczeniem psa, jednak w niektórych przypadkach stanowi perfekcyjną ochronę […]
Na co zwrócić szczególnie uwagę przy zakupie ręczników kąpielowych?
Choć wybór ręcznika wydaje się pozornie prosty, w rzeczywistości warto wziąć pod uwagę kilka jego cech, które przekładają się na […]
Ostatnie wpisy