Folie na szyby – jakie dają efekty?

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie specjalnych folii okiennych, które pełnią różne funkcje i posiadają określone właściwości. Ich głównym zadaniem jest zwiększanie naszego komfortu na kilka zasadniczych płaszczyznach. Niezwykle popularne są m.in. folie na szyby samochodowe, które ograniczają nagrzewanie się wnętrza pojazdu w okresie letnim i pozwalają kierowcy oraz pasażerom na zachowanie większej prywatności. Pozostałe produkty z omawianej kategorii zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Wybór konkretnego rozwiązania zależy od naszych potrzeb 

Na rynku znajdziemy folie okienne przeznaczone do naklejenia zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie szyby. Te pierwsze są zazwyczaj dużo bardziej trwałe – okres ich użyteczności wynosi do 15 lat. Najchętniej stosowane są folie przeciwsłoneczne, służące do przyciemniania pomieszczeń domowych w celu znacznego ograniczenia przenikania ciepła i szkodliwych promieni UV. Doskonale spisują się w okresie letnim, gdy temperatura na dworze przekracza 30 stopni Celsjusza. Sporą popularnością cieszą się również wersje antywłamaniowe, które zwiększają odporność szyby na pękanie nawet trzykrotnie. W ten sposób pełnią rolę skutecznego zabezpieczenia przed złodziejami i intruzami.

Na uwagę zasługuje jeszcze folia lustro weneckie, gwarantująca pełną nie przezierność. Oznacza to, że gdy ktoś podchodzi blisko, nie widzi wnętrza domu, ale odbicie swoje i całego otoczenia. Jednocześnie mieszkańcy budynku mogą bez problemu obserwować wszystko to, co dzieje się za oknem. Ostatnim interesującym rodzajem jest folia okienna dekoracyjna, ozdobiona kolorową grafiką albo niebanalnym deseniem. Z jednej strony zwiększa ona atrakcyjność elewacji, z drugiej zaś stanowi zasłonę zabezpieczającą wnętrze obiektu przed wścibskim wzrokiem z ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × dwa =