Jak nosić krawat?

Krawat – mały dodatek o dużym znaczeniu. Dodaje stylu, podkreśla stylizację i sprawia, że mężczyzna wygląda elegancko. Jednak przy wyborze odpowiedniego krawata trzeba pamiętać o kilku zasadach, takich jak dobór koloru, długości oraz szerokości.

Najważniejsze wytyczne

Zacznijmy od długości. Przyjmuje się, że krawat nie może sięgać dalej niż poza górną krawędź paska od spodni. Jeżeli zaś chodzi o szerokość, trzeba pamiętać, aby dopasować ją do szerokości klap w marynarce. Kolejnym aspektem, który trzeba brać pod uwagę jest materiał, z którego został wykonany krawat. Jedwabne zakładamy tylko na oficjalne przyjęcia, wełniane zaś pasują do mniej zobowiązujących wydarzeń. 

Istotny jest również kolor oraz wzory, które trzeba dopasować nie tylko do koloru marynarki lub garnituru i koszuli, ale także okazji. Na przykład biała koszula idealnie komponuje się ze wzorzystym i grafitowym krawatem. W przypadku, gdy nie jesteśmy znawcami łączenia barw i kolorów, warto wybrać krawat o ciemnej barwie, bez żadnych zdobień.  

Wielu mężczyzn zastanawia się, jak zawiązać krawat. Możliwości jest kilka. Najpopularniejszy jest węzeł prosty, ponieważ pasuje do stylizacji na różne okazje i dobrze prezentuje się na niemal wszystkich kołnierzykach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie popełnimy modowego faux pas. Przykładowo, mając szary garnitur i klasyczną koszulę, możemy założyć krawat w paski czy w kropki. Świetnie będzie też wyglądał zwykły krawat w czarnym kolorze. Coraz częściej spotykane garnitury granatowe dobrze wyglądają z czerwonymi krawatami. Oprócz tego, trzeba mieć na uwadze to, że przy zapiętej marynarce czy garniturze, krawat nie może wystawać na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − trzy =