Jak ocieplić dom?

Ciepły dom, to nie tylko przytulne gniazdko, ale także suche ściany i mniejsze wydatki na zakup paliwa grzewczego, czyli spore oszczędności. Żeby cała powierzchnia mieszkalna była dobrze zabezpieczona przed zimnem i wilgocią, należy wziąć pod uwagę różne elementy, które będą skutecznie uszczelniać nasze lokum.

Właściwe ocieplenie domu

Podstawową sprawą jest ocieplenie ścian styropianem. Cała sztuka polega na tym, by zrobić to dobrze i nie popełnić żadnych błędów. Nawet kupno najlepszego styropianu nie zapewni nam właściwej szczelności, jeżeli nie będzie on dobrze umocowany. Co przede wszystkim należy przy tym uwzględnić? Przed położeniem ocieplenia trzeba sprawdzić, czy wszystkie ściany są równe. Druga rzecz – muszą być całkowicie suche. Nie mogą też zawierać żadnych zanieczyszczeń. Poza tym powinny zapewniać dobrą przyczepność kleju.

Solidne drzwi i dobrze ocieplony fundament

Przy planowaniu zabezpieczenia domu przed zimnem i wilgocią warto wziąć pod uwagę drzwi. Jeśli nie będą dobrze zamocowane lub zrobione z solidnego materiału, szybko przestaną spełniać swoją rolę. Warto poświęcić im więcej uwagi i zakupić w odpowiednim sklepie, np. za pośrednictwem strony https://gerda.pl/. Ciepłe mieszkanie to także solidny, dobrze wylany i ocieplony fundament.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 14 =