Mini siłownia w domu – jak ją wyposażyć?

Treningi w domu cieszą się coraz większą popularnością. W dobie pandemii wiele obiektów sportowych zostało zamkniętych, przez co mamy ograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Aura jesienno-zimowa za oknem również nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ćwiczenie w domu.

Utrzymanie formy nie wychodząc z domu

Najprostszym treningiem, jaki możemy wykonać w domowym zaciszu, jest trening z wykorzystaniem masy własnego ciała. Świetnymi ćwiczeniami, które pozwolą nam utrzymać formę, są pompki, przysiady, wykroki, brzuszki, deska i wiele innych. Jeżeli chcemy urozmaicić nasze treningi i użyć dodatkowego obciążenia, należy zainwestować w sprzęt sportowy. Na początek najlepiej wyposażyć się w matę do ćwiczeń. Zwiększy ona komfort w trakcie treningu, chroniąc nas przed zimną, twardą podłogą. Warto również posiadać hantle, które można użyć do wielu ćwiczeń (np. przysiady z dodatkowym obciążeniem, wznosy ramion nad głowę).

Kolejnym sprzętem, który przydałoby się mieć w swojej domowej siłowni, są gumy oporowe. Na rynku, w większości, dostępne są zestawy gum o różnym stopniu oporu, co pozwala nam dobrać wysiłek do swojego poziomu wytrenowania oraz stopniowo zwiększać trudność wykonywania ćwiczeń.

Jeżeli chcemy zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt sportowy do naszego domu, najlepiej wyposażyć się w przyrząd, który będziemy mogli wykorzystywać do wielu ćwiczeń np. ławkę ze stojakiem na sztangę z możliwością złożenia. Dzięki temu będziemy mogli wykonać kompleksowy trening siłowy, co pozwoli nam równomiernie zwiększyć naszą masę mięśniową, w każdej partii ciała. Do treningu aerobowego przyda się rowerek stacjonarny, bieżnia bądź orbitrek, które pomogą nam spalić kalorie i poprawić wydolność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + dziewięć =