Na czym polega pomoc zadłużonym firmom?
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega pomoc zadłużonym firmom?

Wiele osób prowadzących firmę, która popadła w problemy finansowe i zalega ze spłatą zobowiązań wierzycielom, zdaje się nie zaprzątać sobie tym głowy. A to ogromny błąd, ponieważ jest to prosta droga do znalezienia się w rejestrze dłużników, a nawet utraty całego majątku za sprawą komornika. Znacznie bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji skorzystanie z pomocy profesjonalnej kancelarii, której głównym filarem działalności jest oddłużanie firm. Takie podmioty funkcjonują w niemal każdym mieście naszego kraju. 

Sensowny sposób na wyjście ze spirali zobowiązań 

Oddłużanie firm to proces, którego podstawą jest negocjowanie szczegółowych warunków spłaty zadłużenia z wierzycielami, komornikiem czy firmą windykacyjną. Dzięki temu istnieje szansa na szereg niezwykle korzystnych ulg, a nawet całkowite lub przynajmniej częściowe umorzenie należności. Każda kancelaria oddłużeniowa zajmuje się przede wszystkim restrukturyzacją istniejących zobowiązań, czyli rozkładaniem ich na mniejsze, łatwiejsze do spłacania raty. Kolejnym istotnym fragmentem jej działalności jest pomoc podmiotom gospodarczym we wszelkich formalnościach związanych z upadłością konsumencką.

Upadłość to nic innego jak ogłoszenie przez sąd niewypłacalności firmy i ustalenie precyzyjnego planu spłaty jej zobowiązań. Nieco mniej powszechnym sposobem na oddłużenie jest natomiast sensowne zaciągnięcie kolejnych pożyczek. W tym również może nam pomóc profesjonalna kancelaria prawno-finansowa. Inne podejmowane w tym zakresie działania to m.in. porozumienie z bankiem w kwestii spłaty kredytu czy odroczenie płatności na wskazany termin. Podstawowym celem wszystkich wymienionych czynności jest zwiększenie płynności finansowej firmy, co skutkuje wzrostem jej przychodów, a tym samym możliwością łatwiejszej spłaty długów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Edukacyjne gry dla dzieci – czym kierować się przy ich wyborze?
Edukacyjne gry dla dzieci – czym kierować się przy ich wyborze?
Dlaczego warto kupować dziecku gry edukacyjne? Większość gier dla dzieci ma bardzo duży walor edukacyjny. Gry, puzzle i układanki dla […]
Jak nauczyć się języka obcego w starszym wieku?
Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest bardzo istotna. Dzięki niej możemy swobodnie podróżować po wielu krajach, zarówno w celach rekreacyjnych, […]
Czy opłaca się kupować smartfony Samsunga?
Czy opłaca się kupować smartfony Samsunga?
Smartfony marki Samsung od kilku już lat są liderem na rynku i z roku na rok sprzedają się coraz lepiej, […]
Ostatnie wpisy