Na czym polega pomoc zadłużonym firmom?

Wiele osób prowadzących firmę, która popadła w problemy finansowe i zalega ze spłatą zobowiązań wierzycielom, zdaje się nie zaprzątać sobie tym głowy. A to ogromny błąd, ponieważ jest to prosta droga do znalezienia się w rejestrze dłużników, a nawet utraty całego majątku za sprawą komornika. Znacznie bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji skorzystanie z pomocy profesjonalnej kancelarii, której głównym filarem działalności jest oddłużanie firm. Takie podmioty funkcjonują w niemal każdym mieście naszego kraju. 

Sensowny sposób na wyjście ze spirali zobowiązań 

Oddłużanie firm to proces, którego podstawą jest negocjowanie szczegółowych warunków spłaty zadłużenia z wierzycielami, komornikiem czy firmą windykacyjną. Dzięki temu istnieje szansa na szereg niezwykle korzystnych ulg, a nawet całkowite lub przynajmniej częściowe umorzenie należności. Każda kancelaria oddłużeniowa zajmuje się przede wszystkim restrukturyzacją istniejących zobowiązań, czyli rozkładaniem ich na mniejsze, łatwiejsze do spłacania raty. Kolejnym istotnym fragmentem jej działalności jest pomoc podmiotom gospodarczym we wszelkich formalnościach związanych z upadłością konsumencką.

Upadłość to nic innego jak ogłoszenie przez sąd niewypłacalności firmy i ustalenie precyzyjnego planu spłaty jej zobowiązań. Nieco mniej powszechnym sposobem na oddłużenie jest natomiast sensowne zaciągnięcie kolejnych pożyczek. W tym również może nam pomóc profesjonalna kancelaria prawno-finansowa. Inne podejmowane w tym zakresie działania to m.in. porozumienie z bankiem w kwestii spłaty kredytu czy odroczenie płatności na wskazany termin. Podstawowym celem wszystkich wymienionych czynności jest zwiększenie płynności finansowej firmy, co skutkuje wzrostem jej przychodów, a tym samym możliwością łatwiejszej spłaty długów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 19 =