Szlaki turystyczne w Szczawnicy
Sport i rekreacja-turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szlaki turystyczne w Szczawnicy

Szczawnica to małe miasteczko uzdrowiskowe, które położone jest na południu Polski, tuż przy samych Beskidach i Pieninach. Od wielu lat turystów do miasta przyciąga przede wszystkim mikroklimat, który sprzyja poprawie m.in. kondycji górnych dróg oddechowych. Poza uzdrowiskiem znajdującym się w Szczawnicy miasto oferuje wiele innych atrakcji. Należą do nich szlaki turystyczne, dzięki którym znacznie lepiej można poznać magię gór otaczających okolicę.

Najpopularniejsze szlaki turystyczne w Szczawnicy

Biała Woda to jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych Pienin. Leży w dolinie potoku noszącego taką samą nazwę jak szlak. Jego najważniejszą i najbardziej malowniczą częścią stanowi Wąwóz Międzyskały.

Drugim szlakiem, którego żaden turysta nie powinien przegapić, jest Jarmuta. Jest to jedna z niewielu wulkanicznych gór położonych w Pieninach, a jej cechą charakterystyczną jest stożkowy kształt. Łatwość dotarcia na szczyt sprawi, że nawet prawdziwy amator da sobie radę w tej jakże niesamowitej przeprawie.

Kolejnym szlakiem, który należy wpisać na swoją listę jest Wąwóz Homole. Jest to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc Pienin. Zachwyca ono swoją naturalnością, pięknymi krajobrazami i niezapomnianymi wrażeniami, jakie czekają kuracjusza podczas przeprawy. Biegnący przez wąwóz szlak zaprowadzi każdego w najwyższe partie pienińskiego masywu.

Noclegi w Szczawnicy

Szczawnica to miasteczko, które mimo swojej małej wielkości pochwalić się może obszerną ofertą noclegową. Najpopularniejszymi obiektami są prywatne wille przeistoczone w pensjonaty dla podróżujących. Wyszukując hasła Szczawnica noclegi willa natrafimy na atrakcyjne oferty pobytu w jakże pięknym zakątku świata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy ekologiczne, a rozwiązania wdrażane w branży spożywczej
Trendy ekologiczne, a rozwiązania wdrażane w branży spożywczej
Opakowania żywności, stosowane w branży spożywczej, coraz częściej dostosowywane są do nowoczesnego, ekologicznego podejścia do gospodarowania zasobami. W wielu wypadkach […]
Jak przedłużyć trwałość kosmetyku?
Jak przedłużyć trwałość kosmetyku?
Dobre kosmetyki zazwyczaj mają bardzo krótkie daty przydatności. Spowodowane jest to przede wszystkim brakiem sztucznych konserwantów, które mogą uczulać. Naturalne […]
Co obejmuje standardowa naprawa zaworów?
Zawory to urządzenia przeznaczone do kontroli przepływu cieczy w układach maszynowych. Stosowane są m.in. w budownictwie, rolnictwie, a także przemyśle […]
Ostatnie wpisy