Szlaki turystyczne w Szczawnicy
Sport i rekreacja-turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szlaki turystyczne w Szczawnicy

Szczawnica to małe miasteczko uzdrowiskowe, które położone jest na południu Polski, tuż przy samych Beskidach i Pieninach. Od wielu lat turystów do miasta przyciąga przede wszystkim mikroklimat, który sprzyja poprawie m.in. kondycji górnych dróg oddechowych. Poza uzdrowiskiem znajdującym się w Szczawnicy miasto oferuje wiele innych atrakcji. Należą do nich szlaki turystyczne, dzięki którym znacznie lepiej można poznać magię gór otaczających okolicę.

Najpopularniejsze szlaki turystyczne w Szczawnicy

Biała Woda to jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych Pienin. Leży w dolinie potoku noszącego taką samą nazwę jak szlak. Jego najważniejszą i najbardziej malowniczą częścią stanowi Wąwóz Międzyskały.

Drugim szlakiem, którego żaden turysta nie powinien przegapić, jest Jarmuta. Jest to jedna z niewielu wulkanicznych gór położonych w Pieninach, a jej cechą charakterystyczną jest stożkowy kształt. Łatwość dotarcia na szczyt sprawi, że nawet prawdziwy amator da sobie radę w tej jakże niesamowitej przeprawie.

Kolejnym szlakiem, który należy wpisać na swoją listę jest Wąwóz Homole. Jest to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc Pienin. Zachwyca ono swoją naturalnością, pięknymi krajobrazami i niezapomnianymi wrażeniami, jakie czekają kuracjusza podczas przeprawy. Biegnący przez wąwóz szlak zaprowadzi każdego w najwyższe partie pienińskiego masywu.

Noclegi w Szczawnicy

Szczawnica to miasteczko, które mimo swojej małej wielkości pochwalić się może obszerną ofertą noclegową. Najpopularniejszymi obiektami są prywatne wille przeistoczone w pensjonaty dla podróżujących. Wyszukując hasła Szczawnica noclegi willa natrafimy na atrakcyjne oferty pobytu w jakże pięknym zakątku świata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Architekt budowlany – czym się zajmuję?
Architekt budowlany – czym się zajmuję?
Architekci budowlani zajmują się planowaniem, projektowaniem i zarządzaniem budową budynków i innych konstrukcji. Ściśle współpracują z innymi członkami zespołu projektowego […]
Nietuzinkowe dekoracje, które sprawdzą się na każdej imprezie urodzinowej dziecka
Nietuzinkowe dekoracje, które sprawdzą się na każdej imprezie urodzinowej dziecka
Urodziny to wyjątkowe, osobiste święto, które każdy może przeżywać na swój sposób i według własnych potrzeb. Nie wszyscy lubią celebrować […]
W jakich butach trenować na siłowni?
Siłownia to miejsce, które od pewnego czasu staje się coraz to bardziej popularne. Ludzie pojawiają się tam nie tylko po […]
Ostatnie wpisy