Jakie umiejętności może rozwinąć kostka Rubika?

Kostka Rubika jest rozrywką bardzo tanią i prostą, dlatego też zyskała niezwykłą popularność na całym świecie. Kostka służy nie tylko do zabawy, ale również do rozwoju osobistego. Jej układanie jest wskazane już dla kilkulatków, chociaż także dorośli mogą mieć problem z ułożeniem całej ścianki w jednym kolorze. Tradycyjna wersja składa się z 26 sześcianów.

Skąd wzięła się kostka Rubika?

Kostka Rubika została wynaleziona w 1974 roku przez Węgierskiego architekta Ernő Rubika, natomiast jej skonstruowanie i opatentowanie miało miejsce 2 lata później. Wraz z upływem lat kostka Rubika została jedną z najbardziej rozpoznawalnych zabawek świata. Co ciekawe, sam konstruktor po raz pierwszy układał ją przez… miesiąc. Dzisiejsi rekordziści układają wszystkie ścianki w czasie około 4 sekund.

Rozwój osobisty dzięki kostce Rubika

Kostka Rubika ma bardzo duży wpływ na rozwój zdolności manualnych, a także umiejętności logicznego myślenia. Układanie kostki wyrabia cierpliwość oraz wytrwałość. Konieczność powtarzania tych samych ruchów i tworzenia różnych kombinacji sprawia, że zabawa pomaga w zapamiętywaniu – jest więc wskazana dla wszystkich osób, które w pracy czy w szkole mają wiele faktów do zapamiętania. Warto także wspomnieć, że regularne układanie kostki Rubika rozwija kreatywność oraz wzbogaca wyobraźnię. Dla osób, które nie mają problemów z ułożeniem ścianki w jednym kolorze jest dedykowana zaawansowana kostka Mirror. Podczas jej układania przywiązuje się znaczenie do kształtu, a nie koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 13 =