W jaki sposób prowadzić dezynfekcję narzędzi stomatologicznych?

W każdym gabinecie stomatologicznym narzędzie odgrywają najważniejszą rolę. To one pozwalają zadbać o piękne, zdrowe zęby pacjenta. Aby spełniały swoją funkcję jak najlepiej, należy nie tylko wybrać te, które są wyprodukowane przez renomowanych specjalistów, ale także warto o nie prawidłowo zadbać.

Dlaczego dezynfekcja jest tak ważna?

Jama ustna człowieka zasiedlona jest wieloma rodzajami bakterii i wirusów, a ich liczba jeszcze bardziej zwiększa się przy ewentualnie występującym zakażeniu lub stanach zapalnych. Część tych drobnoustrojów przedostaje się na narzędzia podczas pracy stomatologa. Pozostawienie ich tam groziłoby zakażeniem kolejnych pacjentów, a także personelu medycznego. Dlatego dezynfekcja i sterylizacja narzędzi stomatologicznych są niezwykle ważne w codziennej pracy każdego lekarza.

Jakie cechy muszą mieć stosowane preparaty do dezynfekcji?

Preparaty do dezynfekcji powinny skutecznie działać już w niskim stężeniu oraz w relatywnie krótkim czasie. Ich ważną cechą jest zdolność do usuwania całego biofilmu oraz wszystkich drobnoustrojów, które pozostają na narzędziach stomatologicznych. Konieczne jest także dobrania odpowiednich środków do konkretnych rodzajów narzędzi i spodziewanej flory bakteryjnej – dzięki temu możliwe będzie jej skuteczne usunięcie z każdej powierzchni. Hurtownia stomatologiczna e-meditrans.pl ze względu na powyższe wymagania przygotowała szeroką ofertę produktów do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych oraz powierzchni w gabinetach stomatologicznych i innych placówkach zdrowia. Zagwarantują one najwyższe bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 16 =