W jaki sposób prowadzić dezynfekcję narzędzi stomatologicznych?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób prowadzić dezynfekcję narzędzi stomatologicznych?

W każdym gabinecie stomatologicznym narzędzie odgrywają najważniejszą rolę. To one pozwalają zadbać o piękne, zdrowe zęby pacjenta. Aby spełniały swoją funkcję jak najlepiej, należy nie tylko wybrać te, które są wyprodukowane przez renomowanych specjalistów, ale także warto o nie prawidłowo zadbać.

Dlaczego dezynfekcja jest tak ważna?

Jama ustna człowieka zasiedlona jest wieloma rodzajami bakterii i wirusów, a ich liczba jeszcze bardziej zwiększa się przy ewentualnie występującym zakażeniu lub stanach zapalnych. Część tych drobnoustrojów przedostaje się na narzędzia podczas pracy stomatologa. Pozostawienie ich tam groziłoby zakażeniem kolejnych pacjentów, a także personelu medycznego. Dlatego dezynfekcja i sterylizacja narzędzi stomatologicznych są niezwykle ważne w codziennej pracy każdego lekarza.

Jakie cechy muszą mieć stosowane preparaty do dezynfekcji?

Preparaty do dezynfekcji powinny skutecznie działać już w niskim stężeniu oraz w relatywnie krótkim czasie. Ich ważną cechą jest zdolność do usuwania całego biofilmu oraz wszystkich drobnoustrojów, które pozostają na narzędziach stomatologicznych. Konieczne jest także dobrania odpowiednich środków do konkretnych rodzajów narzędzi i spodziewanej flory bakteryjnej – dzięki temu możliwe będzie jej skuteczne usunięcie z każdej powierzchni. Hurtownia stomatologiczna e-meditrans.pl ze względu na powyższe wymagania przygotowała szeroką ofertę produktów do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych oraz powierzchni w gabinetach stomatologicznych i innych placówkach zdrowia. Zagwarantują one najwyższe bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak udekorować salon w stylu vintage?
Styl vintage to coś, co nigdy nie wychodzi z mody. Od zawsze ludzie czują pociąg lub też sentyment do rzeczy […]
Czym są neopreny i gdzie można je kupić
Jest bardzo lekki, nieprzepuszczalny dla wody, chroni przed zimnem, a na dodatek cechuje go duża elastyczność i wytrzymałość. Neopren – […]
O jakim wyposażeniu należy pamiętać przy projektowaniu naszej wymarzonej łazienki?
O jakim wyposażeniu należy pamiętać przy projektowaniu naszej wymarzonej łazienki?
Zróżnicowany asortyment umożliwia projektowanie niebanalnych wnętrz. Poszczególne elementy wyposażenia można dobrać w taki sposób, aby spełniały konkretne oczekiwania użytkowników. Najlepszym […]
Ostatnie wpisy