Wiązanka pogrzebowa – jej symbolika

Kwiaty są ważnym elementem pożegnania bliskiej osoby. Do wyboru mamy aż kilka rodzajów wiązanek, a każda z nich ma nieco inną symbolikę. Najbardziej okazały jest wieniec, który składa się z kompozycji roślinnej umocowanej do podkładu. Zwykle ma kształt okręgu, ozdobiony jest dodatkowo szeroką szarfą lub wstążką z napisem. To również jedna z najdroższych, dostępnych opcji.

Wiązanki i pojedyncze kwiaty

Inną, powszechnie wykorzystywaną formą wręczanych kwiatów na pogrzebie są wiązanki. Są zdecydowanie mniejsze niż wieńce, dlatego wybierane są przez dalszą rodzinę i znajomych. Tworzą je kwiaty w liczbie od kilku do kilkunastu, co wpływa także na ich niższą cenę. Tutaj również umieszczana jest wstążka z odpowiednim napisem. Przybierają różne formy. Mogą wyglądać bardzo klasycznie, ale na specjalne życzenie wykonywane są również w kształcie serca czy krzyża. Na pogrzeb przynoszone są również skromne bukiety lub pojedyncze kwiaty. Stanowią drobny, symboliczny gest pożegnania ze zmarłym.

Wyżej omówione wiązanki należy odpowiednio wcześniej zamówić u florystki, natomiast mniejsze bukiety można zakupić nawet tego samego dnia. Niezależnie od rodzaju, wielkości czy formy bukietu, kwiaty zawsze symbolizują pożegnanie ze zmarłym. Znaczenie ma zatem również ich kolor- zwykle biały, kremowy lub w podobnych odcieniach. Szeroki wybór wiązanek pogrzebowych można znaleźć na stronie: https://flowerstory.pl/florystyka-pogrzebowa-krakow-wience-i-wiazanki-pogrzebowe-kwiaty-na-pogrzeb-cmentarz-i-grob-67.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =