Emulsje do kąpieli – co to jest i jak działa?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Emulsje do kąpieli – co to jest i jak działa?

Co to jest emulsja do kąpieli?

Emulsje do kąpieli to emulsje typu olej w wodzie, które zawierają wysoki procent oleju. Są one stosowane w przemyśle kosmetycznym od wielu lat i są szeroko stosowane w produktach do pielęgnacji skóry. Emulsje do kąpieli są również znane jako olejki do kąpieli i są doskonałą alternatywą dla mydła, ponieważ pozostawiają skórę gładką i miękką po użyciu. Do najczęstszych składników należą olej kokosowy, olej migdałowy i masło shea.

Emulsje do kąpieli dostępne są zazwyczaj w trzech różnych formach: płynu, kremu i balsamu. Różnica między tymi formami polega jedynie na ich konsystencji, a nie na czymkolwiek innym.

Jak to działa?

Emulsje do kąpieli działają poprzez dodanie wilgoci do skóry podczas kąpieli. Może to pomóc w poprawie krążenia, co pomaga organizmowi naturalnie się odtruwać. Emulsje do kąpieli zawierają również olejki eteryczne, które mogą pomóc ukoić mięśnie i zrelaksować umysł po stresującym dniu lub tygodniu. 

Emulsje do kąpieli są idealne dla osób, które mają suchą lub wrażliwą skórę, a także mogą być stosowane przez każdego, kto chce się zrelaksować po długim dniu.

Baza emolientowa na bazie oleju daje efekt nawilżający, podczas gdy roztwór na bazie wody pomaga oczyścić skórę. Środek zagęszczający ułatwia wcieranie i tym samym rozprowadzanie na skórze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Popularne meble biurowe w nowoczesnym wydaniu
Popularne meble biurowe w nowoczesnym wydaniu
Nowoczesne biura muszą być przyzwoicie wyposażone. Powinny mieć biurka elektrycznie regulowane, z wysokością dopasowaną do klienta. Mogą to być biurka […]
Jak dopasować doniczkę do rośliny?
Jak dopasować doniczkę do rośliny?
Donica musi być dopasowana do rośliny pod względem wizualnym, ale musimy pamiętać również, że powinna być dostosowana do wielkości rośliny. […]
Co obejmuje dofinansowanie do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków?
Co obejmuje dofinansowanie do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków?
W przypadku obiektów mieszkalnych wybudowanych w ustronnym miejscu często nie jest możliwe ich podłączenie do sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji […]
Ostatnie wpisy