Emulsje do kąpieli – co to jest i jak działa?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Emulsje do kąpieli – co to jest i jak działa?

Co to jest emulsja do kąpieli?

Emulsje do kąpieli to emulsje typu olej w wodzie, które zawierają wysoki procent oleju. Są one stosowane w przemyśle kosmetycznym od wielu lat i są szeroko stosowane w produktach do pielęgnacji skóry. Emulsje do kąpieli są również znane jako olejki do kąpieli i są doskonałą alternatywą dla mydła, ponieważ pozostawiają skórę gładką i miękką po użyciu. Do najczęstszych składników należą olej kokosowy, olej migdałowy i masło shea.

Emulsje do kąpieli dostępne są zazwyczaj w trzech różnych formach: płynu, kremu i balsamu. Różnica między tymi formami polega jedynie na ich konsystencji, a nie na czymkolwiek innym.

Jak to działa?

Emulsje do kąpieli działają poprzez dodanie wilgoci do skóry podczas kąpieli. Może to pomóc w poprawie krążenia, co pomaga organizmowi naturalnie się odtruwać. Emulsje do kąpieli zawierają również olejki eteryczne, które mogą pomóc ukoić mięśnie i zrelaksować umysł po stresującym dniu lub tygodniu. 

Emulsje do kąpieli są idealne dla osób, które mają suchą lub wrażliwą skórę, a także mogą być stosowane przez każdego, kto chce się zrelaksować po długim dniu.

Baza emolientowa na bazie oleju daje efekt nawilżający, podczas gdy roztwór na bazie wody pomaga oczyścić skórę. Środek zagęszczający ułatwia wcieranie i tym samym rozprowadzanie na skórze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie narzędzia ma każdy elektryk?
Jakie narzędzia ma każdy elektryk?
Aby praca elektryka była szybka i skuteczna, bardzo ważne jest zaopatrzenie się w odpowiedni zestaw profesjonalnych narzędzi. Dzięki temu będzie […]
Czym jest żywica epoksydowa?
Czym jest żywica epoksydowa?
Żywica epoksydowa to termoutwardzalny polimer, który jest wykonany z monomerów epoksydowych. Termin epoksydowy pochodzi od epoksydowej grupy funkcyjnej zawartej w […]
Nadstawy paletowe – jak obniżają koszty i zwiększają wydajność w magazynie
Nadstawy paletowe – jak obniżają koszty i zwiększają wydajność w magazynie
Czym są nadstawki paletowe i jak one działają? Nadstawki paletowe to urządzenia, które służą do zbierania palet. Stanowią ekonomiczne rozwiązanie […]
Ostatnie wpisy