Emulsje do kąpieli – co to jest i jak działa?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Emulsje do kąpieli – co to jest i jak działa?

Co to jest emulsja do kąpieli?

Emulsje do kąpieli to emulsje typu olej w wodzie, które zawierają wysoki procent oleju. Są one stosowane w przemyśle kosmetycznym od wielu lat i są szeroko stosowane w produktach do pielęgnacji skóry. Emulsje do kąpieli są również znane jako olejki do kąpieli i są doskonałą alternatywą dla mydła, ponieważ pozostawiają skórę gładką i miękką po użyciu. Do najczęstszych składników należą olej kokosowy, olej migdałowy i masło shea.

Emulsje do kąpieli dostępne są zazwyczaj w trzech różnych formach: płynu, kremu i balsamu. Różnica między tymi formami polega jedynie na ich konsystencji, a nie na czymkolwiek innym.

Jak to działa?

Emulsje do kąpieli działają poprzez dodanie wilgoci do skóry podczas kąpieli. Może to pomóc w poprawie krążenia, co pomaga organizmowi naturalnie się odtruwać. Emulsje do kąpieli zawierają również olejki eteryczne, które mogą pomóc ukoić mięśnie i zrelaksować umysł po stresującym dniu lub tygodniu. 

Emulsje do kąpieli są idealne dla osób, które mają suchą lub wrażliwą skórę, a także mogą być stosowane przez każdego, kto chce się zrelaksować po długim dniu.

Baza emolientowa na bazie oleju daje efekt nawilżający, podczas gdy roztwór na bazie wody pomaga oczyścić skórę. Środek zagęszczający ułatwia wcieranie i tym samym rozprowadzanie na skórze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?
Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?
Trudne czasy to doskonały moment na przyjrzenie się bliżej ofertom pracy za granicą. Nawet w normalnych warunkach są one doskonałym […]
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu produkcyjnego?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu produkcyjnego?
Przemysł produkcyjny jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki. Zapotrzebowanie na różnorodne produkty jest bowiem naprawdę duże i […]
Dlaczego tak ważna jest księgowość w każdej firmie?
Dlaczego tak ważna jest księgowość w każdej firmie?
Księgowość jest bardzo ważna z prawnego punktu widzenia, ale także jest istotna na płaszczyźnie organizacyjnej. Rejestracja przepływów pieniężnych to nie […]
Ostatnie wpisy