Wybór perfum na lato – na jakie nuty zapachowe postawić w tym sezonie?

W zależności od pory roku, mamy ochotę na inne zapachy na naszej skórze. Co więcej, niektóre zapachy źle reagują na wysokie temperatury, zmieniając swój charakter w miarę jej wzrostu, są to np. nuty piżmowe. Dlatego też w kosmetykach używanych latem piżmo nie powinno być na pierwszym planie. Podczas lata zdecydowanie lepiej sprawdzą się słodkie, cytrusowe wonie z zapleczem nut pieprzowych. Dla uogólnienia kategorii można założyć jedną zasadę – dobra opcją letnią będą z pewnością wszelkie lekkie perfumy o aromatach kwiatowych i owocowych. 

Jak rozpoznać, czy testowane perfumy są odpowiednie na lato?

Z pozoru może się wydawać, że dla niewprawionego nosa to zadanie niemal niewykonalne. Nic bardziej mylnego. Należy podejść do tego intuicyjnie. Ciepłe pory roku automatycznie kojarzą się z kwitnącymi roślinami i świeżością. Tym samym, w kosmetykach, wybieranych na lato należy doszukiwać się nut orzeźwiających i odrzucić wszelkie ciężkie, słodkie zapachy, po które tak chętnie sięga się przy niskich temperaturach powietrza. Perfumy o kwiatowo-owocowym tle wonnym dają poczucie orzeźwienia i działają jak zastrzyk energii. 

Warto jednak zdecydować się na zakup innych perfum na dzień i na noc. O ile bowiem, w ciągu dnia lepiej sprawdzą się wspomniane wcześniej nuty zapachowe, tak wieczorami, kiedy temperatura spada, można pozwolić sobie na nieco cięższe tonie. Idealnie w takich warunkach sprawdzą się perfumy z akcentami pomarańczy, jaśminu, czy irysa, ale także wanilia, kakao, gałka muszkatołowa lub paczula. Lato jest również najbardziej odpowiednią porą roku na wszelkiego rodzaju zapachy unisex.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − jeden =