Wyprowadzka na swoje – gdzie szukać mieszkania?

Nie jest to najlepszy czas na posiadanie w domu dużej sumy pieniędzy. Inflacja stale rośnie, a zerowe stopy procentowe powodują, że bezpieczne formy oszczędzania straciły jakikolwiek sens. Umiera rynek wynajmu, bo wszyscy ludzie chcą wreszcie zamieszkać „na swoim”. Niestety, ale popyt przerasta podaż, więc trudno znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Gdzie szukać z powodzeniem mieszkania?

Ogłoszenia lokalne

Wielu starszych ludzi nie chce wiązać się z biurami nieruchomości, a sami nie potrafią wystawić dobrych ofert w Internecie. W związku z tym piszą tradycyjne ogłoszenia papierowe, które ukazują się w lokalnych gazetach czy na słupach ogłoszeniowych. Nie będzie ich z pewnością zbyt wiele, aczkolwiek często uda się je kupić w dużo niższej cenie niż w przypadku transakcji z pośrednikiem.

Portale z ogłoszeniami

Rynek nieruchomości jest chłonny, więc stale powstają kolejne strony, gdzie każdy za drobną opłatą może wystawić swoją posiadłość na sprzedaż. Nie są to tylko biura pośredników, ale również osoby prywatne. Szukając mieszkania na sprzedaż Leszno jest miejscowością, w której można natrafić na tysiące różnych ofert, spośród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Sieci społecznościowe

Nieoczywistym wyborem dla poszukiwania mieszkania dla siebie jest Facebook. Silnie rozwija się tam funkcja Marketplace, która pozwala każdemu pełnoletniemu użytkownikowi na wystawianie ofert kupna czy sprzedaży. Nie jest to obszar szczególnie przeglądany, więc nawet stosunkowo mniejsza liczba ogłoszeń w porównaniu z dedykowanymi portalami może przynieść większe powodzenie w zawarciu transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − czternaście =