Jakie ubranka trzeba kupić przed narodzinami dziecka?

Wygodne i funkcjonalne ubranka

Kompletowanie wyprawki dla noworodka najlepiej rozpocząć odpowiednio wcześnie, na wypadek, gdyby maluch zechciał przyjść na świat przed wyznaczonym terminem porodu. Wśród ubranek dla noworodka nie powinno przede wszystkim zabraknąć bodziaków. Zaleca się kupowanie pięciu lub sześciu par , najlepiej rozpinanych na całej długości. Takie ubranko jest wygodne i pozwala na łatwe przebieranie dziecka.

W związku z tym, że nie da się przewidzieć, jak duży będzie noworodek po urodzeniu, należy kupować body w różnych rozmiarach. Idealnym ubrankiem na dzień i noc są dla noworodka pajacyki, które okrywają malca od stóp po szyję, zapewniając mu ciepło i wygodę. Na noc zaleca się zakładanie noworodkom śpioszków. W wyprawce dla noworodka powinno się znaleźć przynajmniej 5 par takich ubranek. Na https://kokonik.com/ dostępnych jest wiele rodzajów odzieży, które warto nabyć dla malucha.

Ubranka na chłodniejsze dni

Jeżeli dziecko ma przyjść na świat w okresie zimowym lub wiosenno-jesiennym, warto zaopatrzyć się w kilka par cieplejszych ubranek. Przydatne będą przede wszystkim półśpiochy oraz bodziaki na długi rękaw. Żeby dziecku było ciepło, a do tego wyglądało ładnie można założyć mu bluzeczki, kaftaniki lub rozpinane sweterki. W związku z tym, że noworodek po urodzeniu zazwyczaj nie ma włosków, należy zaopatrzyć się w czapeczki.

W przypadku, gdy maluch ma urodzić się zimą, konieczny będzie zakup czapeczki chroniącej uszka. Ich różne rodzaje można znaleźć na Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się modele wiązane pod szyją. Różne modele można znaleźć na https://kokonik.com/kategoria/czapeczki.

Nie należy zapominać także o zakupie kilku par skarpetek oraz rękawiczek. Zdarza się, że rękawiczki noszą noworodki urodzone w okresie letnim. Ich rolą nie jest jednak zapewnienie ciepła delikatnym rączkom i paluszkom malucha, ale zabezpieczenie przed samoistnym podrapaniem buźki paznokciami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + jedenaście =