Na emigracji w krajach Europy Zachodniej wciąż pozostają setki tysięcy Polaków. Wielu z nich do kraju wraca regularnie, na święta i wakacje, a czasami i w ciągu roku. Łączy ich chęć zarabiania godziwych pieniędzy oraz tęsknota za ojczyzną. Dzieli natomiast preferowany sposób podróżowania. Kto może, jedzie własnym samochodem. W ten sposób można zapakować więcej rzeczy. A zabierając ze sobą pasażerów, podróż może nawet kierowcy wyjść za darmo. Chętnie wybierane są także busy do Holandii, ale też Belgii czy Niemiec.
Zdecydowanie najpopularniejszą formą podróżowania z Polski do krajów zachodnich są busy. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu nawet nie mając własnego samochodu można dostać się z konkretnego punktu A do punktu B, którymi są najczęściej dom w Polsce i mieszkanie wynajmowane zagranicą. Busy do Niemiec (np. busy Wrocław Niemcy) są szczególnie chętnie wybierane z uwagi na niewielką odległość do pokonania i dobre połączenie drogowe. To także sposób na podróż tanią i przyjemną, ponieważ standard w takich samochodach przez ostatnie lata bardzo się podniósł.
Wśród osób podróżujących regularnie między Polską i krajami zachodnimi tylko niewielka grupa wybiera samolot. To bowiem drogi i wbrew pozorom dosyć czasochłonny środek transportu. Szczególnie gdy pod uwagę weźmie się czas potrzebny na dostanie się na lotnisko, wyjazd z niego, a także odprawy czy zdawanie bagażu. Poza tym do samolotu nie zabierze się tyle rzeczy, ile pomieści w samochodzie czy jadąc chociażby busem do Niemiec, Holandii (sprawdź: busy Kielce Holandia) bądź innego kraju. Póki co nie należy zatem spodziewać się wzrostu zainteresowania lataniem wśród emigrantów.