Co obejmuje cięcie precyzyjne?

Praca z niektórymi materiałami, takimi jak marmur, stal czy grube drewno wymaga niezwykłej precyzji i umiejętności. Bardzo łatwo popełnić błąd, który może nas sporo kosztować. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest wykorzystanie technologii zwanej cięciem precyzyjnym.

Na czym polega „cięcie wodą”?

To rozwiązanie, które coraz śmielej wypiera z rynku tradycyjne metody wycinania materiałów takie jak laser czy gaz. Na czym ono polega? Na wykorzystaniu zimnej wody i ścierniwa, pozwalających na pracę z najbardziej wymagającymi materiałami. Co więcej, w trakcie pracy nie wytwarzają się żadne pyły czy gazy co sprawia, że rozwiązanie to uznaje się za przyjazne środowisku.

Cięcie wodą ma wiele zalet, do których zalicza się:

– niezwykła precyzja wycinania
– z racji tego, że cięcie odbywa się na zimno, materiał na którym się pracuje nie ulega nagrzewaniu co pozwala uniknąć zmian w strukturze danego materiału, jako że się w nią nie ingeruje, a co więcej nie dochodzi do powstawania pęknięć i innych niepożądanych zniszczeń
– nadaje się do cięcia wszelkiej maści materiałów, takich jak pianka, żele, guma, skóra, miedz, mosiądz, szkło, kamień, granit, marmur, oraz drewno.

To wszystko sprawia, że technologia ta ma szerokie zastosowanie w wielu branżach, od przemysłu rolniczego, po przemysł elektroniczny, lotniczy, zbrojeniowy czy medyczny. To także idealne rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane w budownictwie.

Cięcie precyzyjne idealnie sprawdzi się przy remoncie łazienki (wycinanie w płytkach ceramicznych) czy kuchni. Precyzyjne wycinanie w drewnie ułatwi pracę przy budowie drewnianych schodów, blatów kuchennych czy samych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + siedemnaście =