Zestaw mebli do pokoju przedszkolaka

Największą radość każdemu rodzicowi sprawia obserwowanie, jak jego pociecha się rozwija. Jej pierwszy krok, ząbek czy słowo to wydarzenia, które z łezką w oku wspominamy przez resztę życia. Gdy maluch na dobre zaczyna już chodzić i uczestniczyć w rozmowach, powinniśmy zastanowić się nad wprowadzeniem zmian w jego pokoju. Potrzeby przedszkolaków są wszak zupełnie inne niż u niemowląt. Jakie zestawy mebli powinny się zatem znaleźć w królestwie kilkulatka?

Kolorowo, praktycznie i stylowo

Małe dzieci wciąż są w fazie rozwoju, który pobudzać należy na wszystkie możliwe sposoby. Meble, które obecne są w ich pokojach, również powinny zaspokajać te potrzeby. Nie decydujmy się więc na monotonną kolorystykę, stawiajmy na kontrasty i eksperymentujmy z różnymi barwami. Aby przedszkolaki nie miały problemów z poruszaniem się po własnej przestrzeni oraz z jej organizacją, dopasujmy wysokość wyposażenia do ich wzrostu.

Zamiast szaf wybierajmy zatem komody. Alternatywą dla wysokich stołów są natomiast niższe ławy. Większość salonów meblowych, także tych działających w sieci, oferuje kolekcje dedykowane maluchom oraz starszym dzieciom. Przykłady pomysłowych rozwiązań znajdziemy tutaj: https://mebleikar.pl/pl/c/Pokoj-Dzieciecy-i-Mlodziezowy/239.

Miękko, a więc bezpiecznie

We własnym pokoju przedszkolak musi być bezpieczny. W dziecięcych wnętrzach doskonale sprawdzają się więc miękkie pufy. Dobrym wyborem są również łóżka tapicerowane do sypialni malucha. Modele te są bowiem pozbawione ostrych krawędzi, które mogłyby wyrządzić krzywdę zaspanemu dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + dwanaście =