Na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dziecięcej?

Wielu rodziców, którzy pierwszy raz kupują pościel dziecięcą bardzo często zastanawia się, jaką pościel wybrać, aby zapewniła bezpieczny komfortowy sen. Niekiedy rodzice kierują się wzrokiem na półkach cenowych ze względu na wygląd oraz niską cenę. Jednak w przypadku wyboru pościeli dziecięcej, nie powinniśmy kierować się przede wszystkim ceną, ale tym żeby pościel była przede wszystkim zdrowa.

Jaki wybrać materiał do pościeli dziecięcej?

Zawsze najważniejszym czynnikiem, pod względem którego wybieramy pościel, powinien być materiał, z którego jest wykonana. Na rynku znajdziemy wielu producentów, którzy polecają pościele bawełniane z domieszką poliestru, żeby zapewnić pościeli dłuższą żywotność. Jest to dobry argument do zakupu, ale jednak wtedy pościel staje się mniej przepuszczalna i przestaje oddychać.

Wtedy też będzie to powodować nadmierne pocenie się dziecka, co w konsekwencji doprowadza do przeziębień, a także częstego budzenia się w nocy. Dlatego jeśli chcemy, aby nasze dziecko spało zdrowo i miało bezpieczny sen to najlepiej wybierać pościele wykonane w 100% z bawełny. Dobrym rozwiązaniem jest również pościel flanelowa 160×200.

Zawsze gdzie wybieramy pościel dla naszego dziecka, to przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Najczęściej spotykanym certyfikatem jest: Tekstylia Godne Zaufania. Taki certyfikat zapewnia nas o tym, że pościel została przebadana na obecność wszelkich możliwych szkodliwych substancji, które mogą pochodzić z produktów wykorzystanych do produkcji pościeli.

Kolejnym bardzo ważnym certyfikatem jest certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, ale jednak jest ona mniej popularny niż wcześniej wspomniany. Większość producentów pościeli dla dzieci i niemowląt stara się, aby taki certyfikat pozyskać. Dobrego rodzaju pościele znajdziemy na stronie: https://nyks.pl/posciel/dla-dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − trzy =