Elektromagnetyczny zawór wodny – Dlaczego jest najlepszy?

Zawór elektromagnetyczny to rodzaj zaworu sterowanego elektrycznie. Solenoidy są przeznaczone do otwierania i zamykania zaworu oraz kontrolowania przepływu cieczy lub gazów. Ten typ zaworu jest powszechnie stosowany w robotyce, maszynach przemysłowych i innych systemach, które wymagają precyzyjnej kontroli nad przepływem cieczy lub gazu. Solenoidy mogą być wykorzystywane do różnych celów, w tym do kontrolowania ciśnienia wody w budynkach mieszkalnych i kontrolowania ciśnienia oleju w samochodach.

Budowa

Zawór elektromagnetyczny składa się z rury z otworem na jednym końcu i tłoka na drugim końcu. Do nurnika przymocowany jest pręt, który biegnie przez całą długość rury. Gdy do cewki elektromagnetycznej zostanie przyłożona energia elektryczna, elektromagnes naciąga ten pręt, powodując jego przemieszczanie się z boku na bok w obrębie obudowy. W zależności od tego, czy prąd jest stosowany po jednej czy po obu stronach elektromagnesu, spowoduje to brak ruchu lub pełny ruch nurnika wewnątrz jego obudowy.

Wykorzystanie

Zawory elektromagnetyczne są szeroko rozpowszechnione i można je znaleźć w wielu popularnych urządzeniach domowych, takich jak pralki i suszarki. Elektromagnetyczne zawory wodne są przeznaczone do użycia z gorącą wodą lub parą, ale mogą być również używane do zimnej wody, jeśli temperatura nie przekracza 82 stopni Celsjusza. Zawory elektromagnetyczne są zazwyczaj wykonane z mosiądzu, brązu lub stali nierdzewnej i występują w wielu różnych rozmiarach i stylach. Są one również wykorzystywane w warunkach przemysłowych do różnych celów, od kontroli przepływu gazu przez rurociągi do uruchamiania automatycznych drzwi w fabrykach i innych obiektach. Najlepszym typem jest Burkert cena to około 300zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + jeden =