Jak obsługuje się koncentrator tlenu?

Aby dostarczyć powietrze ze zwiększoną zawartością tlenu, pomocny będzie koncentrat tlenowy. Takie aparaty są proste w obsłudze, dlatego doskonale nadają się do użycia w domu. Tak wytworzony tlen pomaga osobom zmagającym się z jego niedoborem. Najważniejszym parametrem urządzenia jest koncentracja tlenu, czyli procentowy wskaźnik zawartości tego pierwiastka wychodzącego z koncentratora.

Zasada działania

Koncentrator powstał aby zastąpić butlę z tlenem, w której prędzej czy później kończył się gaz, co powodowało udanie się do punktu serwisowego w celu jej napełnienia. Przyrząd pobiera powietrze z atmosfery a następnie izoluje azot. Dlatego potrafi wyprodukować gaz, składający się w 95% z tlenu. Proste typy pozwalają na otrzymanie 0,5-5 l tlenu na minutę. Bardziej specjalistyczne dostarczają aż do 9 l tego pierwiastka. Zaletą koncentratora jest fakt, że może działać 24 godziny bez przerwy.

Zastosowanie

Używa się ich głównie podczas tlenoterapii osób cierpiących na niewydolność oddechową. Udostępnia on tlen o wysokim stężeniu, także poza miejscem zamieszkania. Przyrząd posiada baterie, których nie trzeba ładować nawet przez 9 godzin. W razie jej wyczerpania, można ją podłączyć do gniazdka samochodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 4 =