Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim, na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – który z obowiązujących stylów wnętrzarskich to będzie. Tak samo jak powierzchnia Ameryki jest spora i występuje tam wielkie zróżnicowanie kulturowe, podobnie styl amerykański dzieli się na kilka podstawowych podtypów. Ich poznanie pozwoli określić, czego właściwie potrzebujesz i jak tego dokonać.

W nowojorskim klimacie

Jeśli chodzi o nowojorskie urządzanie wnętrz, to na pierwszy plan wysuwa się jakość materiałów, z których wykonane są poszczególne elementy wyposażenia wnętrz. Meble amerykańskie w tym stylu będą zatem z dobrego drewna z dodatkami niklowanymi lub bardzo współcześnie meble szklane ze zdobieniami niklowanymi. Wyznacznikiem aranżacji, nawiązującej do amerykańskich rozwiązań, są również nasycone kolory,pozbawione jednak agresywności i zbytniej intensywności. Barwy powinny być bardziej stonowane.

W stylu loftowym

Kolebką tego stylu jest właśnie Ameryka, a jego przesłaniem jest luz aranżacyjny, wprowadzenie nieco awangardy i mniejsza dbałość o perfekcjonizm i pedantyzm. W tym wydaniu doskonale sprawdzą się kanapy amerykańskie, najlepiej w intensywnym kolorze, które zaznaczą się wyraźnie na tle wszechobecnej przestrzeni. Ze względu na to, że lofty (pofabryczne obiekty) charakteryzuje ogromna przestrzeń, wymagają one mocnych punktów aranżacyjnych, ustawionych w centralnych punktach. Ten styl wymaga odwagi i szczypty szaleństwa. Doskonale komponuje się z dodatkami industrialnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =