Jak wyleczyć ból odcinka lędźwiowego?

Ból w odcinku lędźwiowym jest częstym problemem. Może być spowodowany przez wiele czynników, w tym złą postawę, skurcze mięśni, a nawet stres. Ból dolnej części pleców może być leczony za pomocą ćwiczeń, masażu lub leków. Oto kilka wskazówek, jak naturalnie leczyć ból dolnej części pleców:

Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia pomagają poprawić krążenie i wzmocnić mięśnie w dolnej części pleców, co pomoże Ci zapobiec ponownemu zranieniu. Najlepsze ćwiczenia na ból dolnej części pleców to te, które wzmacniają mięśnie rdzenia. Należą do nich przysiady, chrupki i deski. Możesz również spróbować jogi lub pilatesu, które oprócz budowania siły mięśniowej pomagają poprawić elastyczność. Masaż Masaż to kolejny świetny sposób na naturalne leczenie bólu dolnej części pleców.

Rozciąganie jogi

Rozciąganie jogi może pomóc zrelaksować ciało i umysł, jednocześnie łagodząc napięcie w dolnej części pleców. Joga poprawia również elastyczność i postawę, co pomoże zapobiec dalszym urazom w przyszłości.

Masaż

Masaż jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie bólu w dolnej części pleców. Możesz użyć dowolnego rodzaju oleju lub kremu do masażu, ale olej kokosowy działa dobrze do masażu dolnej części pleców, ponieważ pomaga zmniejszyć stan zapalny i obrzęk. Masowanie dolnej części pleców może również poprawić krążenie i elastyczność. Wmasuj olej lub krem w skórę, zaczynając od podstawy szyi i pracując w dół w kierunku kości ogonowej. Jeśli chcesz wybrać się na profesjonalny masaż zajrzyj na stronę http://www.masarnia-twojmasaz.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + trzy =