Spływ kajakowy – porady dla początkujących

Spływ kajakowy to bardzo popularna atrakcja w górach, zwłaszcza w okolicach Pienin lub Beskidu Sądeckiego. Przed wybraniem się w okolice Popradu albo Dunajca trzeba pamiętać o kilku zasadach. Wpłyną one nie tylko na komfort początkujących kajakarzy, ale też bezpieczeństwo. Jak przygotować się do pierwszego spływu?

Odpowiedni ubiór 

Najważniejsze w przygotowaniach do spływu jest odpowiednie dobranie ubioru. Należy postawić na strój sportowy, który zagwarantuje swobodę ruchów. Musi być ponadto wodoodporny. Spływ Popradem prawie zawsze wiąże się z częściowym zmoknięciem, dlatego przyda się koszulka oraz spodenki z poliestru. Trzeba pamiętać o dostosowaniu ubioru do danej pory roku, gdzie czasem wymagany jest długi rękaw. Przydadzą się także wygodne i wodoodporne buty. 

Obecność dzieci i dodatkowe zabezpieczenia 

Wiele osób zastanawia się, czy na spływ mogą zabrać dzieci. Nie do ma tego przeciwwskazań, ale trzeba je odpowiednie przygotować. Na jedno dziecko powinien przypadać jeden opiekun. Najlepiej, jeśli w trakcie spływu siedzi ono przed dorosłym, przez co łatwiej je zabezpieczać. Należy pamiętać o kamizelce, jeśli dziecko nie umie pływać. W trakcie silnych upałów i nasłonecznienia warto pamiętać o kremie przeciwsłonecznym i ochronie głowy. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje ubezpieczenie turystyczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dwanaście =