Ciekawe atrakcje jakie czekają na nas na Cyprze

Cypr jest przepiękną wyspą, która oferuje wiele niezapomnianych atrakcji. Z powodzeniem znajdziemy tam nie tylko wspaniałe plaże, lecz przede wszystkim miejsca o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym. Co zatem warto zwiedzić, będąc na Cyprze? Z jakich atrakcji skorzystać? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Wakacje na Cyprze – co warto o nich wiedzieć?

Mnogość miejsc wartych odwiedzenia oraz atrakcji czekających na wyspie sprawiają, że wakacje na Cyprze mogą stać się niezapomnianą przygodą. Jednym z miasteczek, do którego warto się udać, jest Kyrenia. Krystalicznie czyste morze, a także otoczenie gór to widok, który zapiera dech w piersiach. Interesujące zabytki, a także liczne restauracje i tawerny, zlokalizowane tuż przy plażach, sprawiają, że miejsce to stanowi turystyczne centrum Cypru Północnego.

Miłośnicy historii powinni odwiedzić Kurion, czyli jeden z najbardziej znanych kompleksów archeologicznych na całej wyspie. Można zobaczyć tam nie tylko ruiny świątyni Apolla, lecz także stadionu, łaźni czy agory. Z kolei ci, którzy szukają mocnych wrażeń, powinni skorzystać z kursu nurkowania, organizowanego na Cyprze przez Polskie Centrum Nurkowe. Szczegóły oferty można poznać na stronie pod adresem https://ipadivers.com/. Osoby, które szukają kontaktu z naturą, docenią ciszę i spokój na plaży Lara Beach. Słynie ona z rezerwatu, który chroni gatunki żółwi zagrożonych wyginięciem. Nie znajdziemy tam żadnych hoteli, restauracji ani żadnych innych obiektów związanych z turystyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 11 =