Windsurfing – jaki sprzęt jest potrzebny?
Sport i rekreacja-turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Windsurfing – jaki sprzęt jest potrzebny?

Windsurfing to zabawa, którą może cieszyć się każdy. Jedyne rzeczy, których potrzebujesz, aby zacząć to deska i żagiel. 

Deska

Deska jest podstawą sprzętu windsurfingowego, może być wykonana z włókna szklanego, pianki lub drewna. Najpopularniejsze deski są wykonane z włókna szklanego, ponieważ są lekkie, trwałe i łatwe do naprawy w przypadku uszkodzenia.

Żagiel 

Występuje w różnych kształtach i rozmiarach w zależności od preferowanego poziomu doświadczenia w windsurfingu. Początkujący powinni używać mniejszych żagli, ponieważ będą one bardziej stabilne i łatwiejsze do kontrolowania. W miarę postępów w tym sporcie, będziesz potrzebował większych żagli z większą mocą, aby osiągnąć większe prędkości.

Uprząż 

Mocowana jest do deski i pozwala na sterowanie nią za pomocą stóp podczas stania na niej. Może również zawierać system lin, który umożliwia trzymanie się końca i holowanie za łodzią lub pojazdem, gdy nie ma wystarczającego wiatru do żeglowania.

Podstawa masztu 

Łączy żagiel z deską, dzięki czemu można go podnosić i opuszczać w zależności od potrzeb pociągając za liny przymocowane do rogów żagla. Niektóre modele wymagają dodatkowego przedłużenia masztu, aby podnieść je wystarczająco wysoko do żeglowania.

Kiedy już wybierzesz sprzęt, zbuduj podstawowe umiejętności ćwicząc na płaskich wodach takich jak jeziora czy stawy gdzie nie ma prądów czy fal. Jeśli masz już doświadczenie w windsurfingu, możesz wypróbować swoje umiejętności na otwartych wodach, takich jak oceany i jeziora, gdzie jest więcej wiatru do żeglowania!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pierwsze kroki we własnym biznesie (5 rad)
Pierwsze kroki we własnym biznesie (5 rad)
W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że myśli się o własnym biznesie. Często człowiek myśli o tym przez całe […]
Czujniki przydatne w mieszkaniu
Czujniki przydatne w mieszkaniu
W wielu współczesnych domach montuje się różnego rodzaju czujniki – głównie w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i oszczędności, ale też […]
Z jakich programów korzystają osoby kształcące się na uczelni?
Studia stawiają przed uczącymi się wiele nowych wyzwań. Aby im wszystkim podołać, studenci potrzebują odpowiednich programów, które nie tylko pozwolą […]
Ostatnie wpisy