Najpopularniejsze jeziora w Poznaniu

Wszyscy mieszkańcy naszego kraju z pewnością wiedzą, że Poznań jest miastem atrakcyjnym zarówno dla mieszkańców, jak również dla turystów. Doskonale rozplanowana infrastruktura ułatwia dotarcie do wielu interesujących miejsc. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Poznań słynie także z wyjątkowych i czystych jezior.

Z Poznania prosto na… Maltę.

Jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście jest Jezioro Maltańskie. Ten sztuczny zbiornik został oddany do użytku w 1952 roku i od tamtej pory poddawano go cyklicznym modernizacjom. Ten zbiornik wodny zasłynął chyba na całym świecie m.in. organizacją imprez związanych ze sportami wodnymi, np. mistrzostw świata w kajakarstwie, jak również słynnej imprezy pt. ”Loty na byle czym”. Niezwykle atrakcyjny jest jednak nie tylko sam zbiornik, ale również okolice jeziora maltańskiego. W pobliżu znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, m.in. znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora tor saneczkowy, Nowe Zoo oraz liczne galerie handlowe.

Drugim wartym odwiedzenia jeziorem w mieście jest Strzeszynek, czyli Jezioro Strzeszyńskie. Akwen ten, oddalony nieco od centrum, rokrocznie przyciąga rzesze sympatyków imprez plenerowych, w tym np. cyklu letnich koncertów ”Na Falach”, będącego imprezą dzielącą się koncertami z Jeziorem Maltańskim. Na Strzeszynku znajdziemy także strzeżone kąpielisko, plażę piaszczysto-trawiastą oraz Visual Park, czyli park rzeźb i obiektów artystycznych. Jezioro jest również akwenem otwartym dla wielbicieli wędkarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =