Narzędzia wykorzystywane w warsztacie samochodowym

W każdym warsztacie samochodowym wykorzystywane są różne sprzęty. W zależności od zakresu działalności, czyli zarówno wykonywanych prac, jak i marek oraz rodzajów samochodów obsługiwanych, mechanicy mają do dyspozycji różnorodne narzędzia. Jakie popularne narzędzia można spotkać w takich miejscach i jak najlepiej je zorganizować, by praca była efektywna?

Rodzaje narzędzi warsztatowych

Kiedy należy wyposażyć warsztat samochodowy, wybory są niełatwe. Narzędzia do warsztatów samochodowych produkowane są przez wiele różnych firm, ponadto istnieje możliwość zakupu pełnych zestawów, nawet łącznie ze stołem warsztatowym. Warto wyposażając warsztat czy uzupełniając narzędzia rozważyć również organizację ich przechowywania – na przykład w odpowiednio dostosowanych i oznakowanych szafkach narzędziowych, które zapewnią bezpieczeństwo oraz porządek i zwiększą efektywność pracy.

Z całą pewnością w mechanice samochodowej wykorzystywane są klucze płaskie i nasadowe – zestawy takich kluczy to nieodłączne wyposażenie nie tylko warsztatów, ale również po prostu kierowców. Do podstawowych usterek przydają się również różnego typu śrubokręty, również takie izolowane, gdyż niejednokrotnie w naprawach samochodowych możemy mieć do czynienia z elektryką. Również klucze imbusowe czy torx mogą okazać się konieczne. Istnieją również specjalistyczne klucze do filtra oleju, ściągacze do sprężyn, tarcz lub łożysk, czy podstawowe narzędzia do warsztatów samochodowych takie jak młotek, kombinerki czy po prostu lampa warsztatowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 9 =